وزیر کشور درخصوص آمارهای ولادت و فوت در سال ۹۳ نیز گفت: یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۵۹ ولادت در سال ۹۳ به ثبت رسید که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد افزایش داشته است. همچنین ۴۴۶ هزار و ۲۹۳ فوت در سال ۹۳ به ثبت رسیده است.

در سال ۹۳ با ثبت ۷۲۴ هزار و ۳۴۵ ازدواج، متاسفانه نسبت به سال قبل شاهد کاهش ۶.۵ درصدی بوده‌ایم. در این سال ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ طلاق نیز به ثبت رسیده که ۵.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وزیر کشور درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت بحران گفت: در۱۱ ماهه نخست سال ۹۳،۸۰ مورد از حوادثاتفاق افتاده در سطح کشور خسارت به بار آورده که کمترین خسارت‌ها مربوط به فرونشست زمین و یخبندان بوده و بیشترین خسارت‌ها نیز در مورد سیل و آبگرفتگی به وقوع پیوسته است که در جریان این حوادث، متاسفانه ۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دولت ۶۲۰۰ میلیارد تومان بابت پیشگیری و خسارت‌های وارده در جریان این حوادثبه آسیب‌دیدگان پرداخت کرده است.

رحمانی‌فضلی رصد آسیب‌های اجتماعی را یکی دیگر از اقدامات وزارت کشور خواند و افزود: در ۶۰۰ روزی که از فعالیت وزارت کشور در دولت یازدهم می‌گذرد، شورای اجتماعی فعال شده و هر ماه ضمن تشکیل جلسات خود، آخرین وضعیت آسیب‌های اجتماعی و معضلات موجود را مورد بررسی قرار داده است، به طوری که تا این لحظه ۸۰۰ جلسه در قالب کمیته‌های مختلف با دستگاه‌های ذی‌ربط برای بررسی معضلات و مباحثآسیب‌شناسی اجتماعی برگزار شده و در حال حاضر این کمیته‌ها پیگیر شناسایی راه‌حل‌های مناسب برای این معضلات هستند.

وی تاکید کرد: در گذشته یکی از ضعف‌های موجود در بحثآسیب‌های اجتماعی، عدم رصد مستمر آسیب‌های اجتماعی بود که با ایجاد مرکزی تحت عنوان مرکز مطالعات و رصد مسائل اجتماعی در وزارت کشور امیدواریم این ضعف مرتفع شود و بتوانیم راه‌حل‌های مناسبی برای آسیب‌های اجتماعی ارائه کنیم.