سخنگوی انجمن سینماداران چیدمان اکران نوروزی را چیدمانی خوب توصیف و اظهار امیدواری کرد که جامعه آرام باشد و مردم به راحتی به سالن‌های سینما مراجعه کنند.

محمد قاصد اشرفی در ارزیابی چیدمان اکران نوروزی فیلم‌ها گفت: ۱۰ عنوان فیلم گزینه‌های اکران نوروزی بودند و در نهایت پنج فیلم به این اکران راه یافتند که هر کدام از آنها سوژه‌ها و قصه‌های مختلفی دارند و همین تنوع، باعثمی‌شود چیدمان خوبی برای اکران نوروزی داشته باشیم.

او در عین حال مخاطبان را بهترین کارشناسان سینما دانست و توضیح داد: مردم همیشه نشان داده‌اند چند قدم از هنرمندان جلوتر هستند و خیلی باهوش عمل می‌کنند و باید ببینیم برخورد مردم با این فیلم‌ها چگونه خواهد بود.

اشرفی درباره پیش‌بینی‌اش از گیشه سینماها در تعطیلات نوروز گفت: با توجه به موقعیت فیلم‌ها و سوژه‌ها فکر می‌کنم اکران خوبی داشته باشیم. البته به شرایط جامعه بستگی دارد و اگر فضا آرام باشد‌، مردم به راحتی می‌توانند به سینماها مراجعه کنند.

او درباره ارزیابی کلی‌اش از فروش فیلم‌ها در سال جاری توضیح داد: ابتدای سال از اکران سال ۹۳ ناامید بودم اما همیشه فیلم‌هایی خارج از جشنواره فجر هم حضور دارند که اکران عمومی آنها می‌تواند معادله را تغییر دهد و امسال نیز دو فیلم «شهر موش‌ها۲» و «آتش بس۲» جدول فروش را بسیار تغییر دادند به طوری که توانستیم سال خوبی در اکران داشته باشیم. از سوی دیگر افزایش مخاطبان باعثدلگرمی صاحبان آثار و صاحبان سالن‌های سینما خواهد شد.

اشرفی ابراز امیدواری کرد که مردم به خوبی از فیلم‌های نوروز استقبال کنند و با تبلیغات دهن به دهن بار دیگر یکدیگر را به تماشای فیلم‌ها دعوت کنند و باعثرونق سینماها بشوند.

سخنگوی انجمن سینماداران در پایان صحبتش با تبریک سال نو به همه مردم و به ویژه مخاطبان سینما از آنان خواست در سال آینده سالن‌های سینما را تنها نگذارند.