احد وظیفه گفت: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در برخی مناطق جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور طی دو روز آینده جو آرام خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش دما درسواحل دریای خزر در روز یکشنبه گفت: در برخی مناطق سواحل غربی خزر واستان اردبیل وزش باد جنوبی نسبتأ شدید پیش بینی می شود. همچنین دراین روز نوار غربی کشور، دامنه های مرکزی وجنوبی زاگرس و البرز مرکزی، افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود و از اوایل روز دوشنبه سامانه بارشی مرکز وشرق کشور را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با تاکید بر این که در روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش‌ها اکثر نقاط کشور را در بر خواهد گرفت، گفت: امروز بخش های مرکزی و در روز یک شنبه غرب خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پبش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران، اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز شنبه صاف، با غبار صبحگاهی و در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز ۵ و ۱۴درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری و درپاره ای نقاط افزایش ابر و بارش باران و برف گاهی وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز ۸ و ۱۶درجه خواهد بود.