اظهارات و سیاست‌های متفاوت سازمان دامپزشکی با وزارت بهداشت درباره خمیر مرغ همچنان ادامه دارد. سازمان دامپزشکی از مجاز بودن خمیر مرغ می‌گوید. این در حالی است که سازمان غذا و دارو استفاده از خمیر مرغ را ممنوع اعلام کرده است. مردم هم همچنان نگران و بلاتکلیف هستند.

وزیر بهداشت‌در گفت و گو با خبرنگار همشهری گفت: استفاده از خمیر مرغ گرچه در همه جای دنیا معمول است اما در ایران چون حجم تولید مواد غیرمجاز زیاد است و استانداردها رعایت نمی‌شود، اعلام کردیم که استفاده از خمیر مرغ به این شکل مجاز نیست. سید حسن قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: استفاده از خمیر مرغ باید کاملا بهداشتی باشد و بر تولید آن هم نظارت‌های جدی صورت بگیرد. علاوه براین، به‌نظر می‌رسد که همه دستگاه‌هایی که به نوعی با سلامت مردم سرو کار دارند باید سیاست واحدی در زمینه ایمنی غذایی مردم داشته باشند تا مردم بدون فشار روانی و با طیب خاطر از مواد غذایی استفاده کنند. وی تاکید کرد: در هر حال، استانداردها باید رعایت شود و هر دستگاهی نباید حرف خود را بزند چرا که تامین سلامت مردم از هر چیزی مهم‌تر است. با وجود‌ این رئیس سازمان دامپزشکی کشور روز گذشته اعلام کرد که براساس تفاهم مشترک با سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد‌ با سازمان دامپزشکی، استفاده از خمیرمرغ مانعی ندارد و مجاز است.

به گزارش همشهری، رئیس سازمان دامپزشکی گفته این تصمیم که استفاده از خمیرمرغ مانعی ندارد و مجاز است در جلسه مشترکی که دوازدهم آذرماه با سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد برگزار شد گرفته شده و در آن جلسه، پس از ارائه توضیحاتی از سوی سازمان دامپزشکی مبنی بر معرفی چگونگی تولید خمیرمرغ در خطوط مجاز تولید، به این نتیجه رسیدیم که اگر خمیرمرغ در این بستر بهداشتی و نظارتی تولید ‌شود، دارای هیچ مشکلی نیست. او توضیح داده که براساس این جلسه مشترک و تفاهم‌های صورت گرفته تولید و استفاده از خمیرمرغ هیچ مشکلی ندارد و سازمان دامپزشکی از محصولی که با شرایط بهداشتی مناسب و عمر ماندگاری استاندارد تولید می‌شود، حمایت می‌کند.

تکذیب سازمان غذا و دارو

اظهارات رئیس سازمان دامپزشکی در حالی است که مسئولان سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت این تصمیم‌گیری‌را تکذیب می‌کنند. مدیرکل روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو به همشهری می‌گوید: خبرهای منتشرشده درباره مجاز بودن خمیر مرغ‌ تکذیب می‌شود و درباره مکاتبات اداره کل فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو سوءتفسیرهایی از سوی برخی سازمان‌ها و رسانه‌ها صورت گرفته، چرا که مدیرکل اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، ‌آرایشی و بهداشتی طی نامه‌ای به‌صورت شفاف سیاست‌های سازمان غذا و دارو درخصوص ممنوعیت استفاده ازخمیر مرغ را اعلام کرده است. بر این اساس هیچ‌گونه تغییر سیاستی در ارتباط با استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی ایجاد نشده است. او اظهار می‌کند سیاست‌های سازمان غذا و دارو در برخورد با خمیر مرغ تغییری نکرده است.

اظهار نظرهای متناقض

به گزارش همشهری، این نخستین‌باری نیست که برخی سازمان ‌ها درباره ممنوعیت و یا مجاز بودن خمیر مرغ متفاوت از وزارت بهداشت که متولی اصلی سلامت مردم است، نظرشان را اعلام می‌کنند.

پیش از این هم با وجود آنکه اعلام شده بود‌چون بعضی از خمیر مرغ‌های تولیدی طبق شرایط استاندارد تولید نمی‌شوند و گاهی استخوان مرغ در آن له می‌شود که آلایندگی ایجاد می‌کند و گاهی بافت‌های غیرگوشت مثل غضروف در آن وجود دارد بنابراین خمیر مرغ از نظر ارزش غذایی و کیفیت اجازه تولید ندارد، برخی سازمان‌ها و صنوف مرتبط با مرغ سعی داشتند با پنهان کردن مشکلات خمیر مرغ آن را مجاز و بدون ایراد برای استفاده اعلام کنند.