مدیر پروژه موتورهای برقی گفت: با هماهنگی های انجام شده با بانک شهر، متقاضیان خرید موتورهای برقی می توانند از ۱۱ آذر برای ثبت نام و پیگیری فرایند خرید این موتورها اقدام کنند.

به گزارش سرویس شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر حسین افشین افزود: اطلاعات انواع مدل های موتورهای برقی که موفق به دریافت تاییدیه‌­های لازم برای استفاده در تهران شده‌­اند، در سایت لیزینگ شهر قرار گرفته است و متقاضیان می توانند موتور موردنظر خود را انتخاب کنند.

مدیر پروژة موتورهای برقی افزود: همچنین در پایان این هفته از ۱۳ آذر تا ۱۷ آذر، مراسم رونمایی و تست رایگان موتورهای برقی در بوستان گفتگو برگزار می شود و شهروندان می­توانند انواع موتورهای برقی را که در این بوستان در معرض دید و استفادة عموم گذاشته می شود، تست کنند.

این نخستین بار است که موتورهای برقی در کشور به چرخة حمل و نقلی وارد می‌­شوند و به گفته افشین، شهرداری تهران ۸۰ درصد هزینة خرید این موتورها را با همکاری بانک شهر به صورت تسهیلات بدون بهره با سقف ۷۰ میلیون ریال در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

براساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا، جایگزینی موتورهای بنزینی با موتورهای برقی و حمایت از استفادة هرچه بیشتر از این وسیلة حمل و نقلی پاک، یکی از برنامه های داوطلبانة شهرداری تهران در راستای کاهش آلاینده­های زیست محیطی هوا و صدا است.