احد وظیفه: بر اساس نقشه های پیش یابی امشب در سواحل دریای خزر بارشهای پراکنده پیش بینی می شود و از روز پنجشنبه با تقویت جریان های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی در شمال غرب کشور رگبار و رعد و برق و در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و دریا مواج پیش بینی می شود.

به گفته وی، روز جمعه علاوه بر تشدید بارش ها در سواحل دریای خزر، گستره بارش ها به برخی مناطق غرب، غرب، دامنه های البرز و سپس شمال شرق کشور نیز کشیده می شود.

وظیفه اظهار داشت: روز شنبه در سواحل دریای خزر، دامنه های شرقی البرز و شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود. همچنین طی سه روز آینده در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان، در بعد از ظهر تا اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که نقشه های پیش یابی بیانگر تقویت جریان های شمالی و گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه است، تصریح کرد: کاهش ۲ تا ۶ درجه دما، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق کشور پیامد آن خواهد بود.

وی افزود: در روز پنجشنبه، از اوایل وقت رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به تدریج از بعد ازظهر بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در استان های اردبیل، گیلان و سپس مازندران پیش بینی می شود.

وظیفه یاد آور شد: همچنین روز جمعه، در استان های اردبیل، گیلان و با شدت کمتر در استان های مازندران، گلستان رگبار و رعد و برق و در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و در استان های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد بارش شدید باران خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر پیش بینی می شود. کمینه و بیشینه دما در این روز به ۲۰ و ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.