محسن کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: عملیات صدور کارت هوشمند ملی از بهمن ماه سال گذشته به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور رسمی در استانهای مختلف کشور آغاز شد و در حال حاضر نیز تقریبا در تمامی استانهای کشور ثبت نام و صدور این کارت انجام می شود.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال به تجهیزات مورد نیاز صدور کارت هوشمند ملی اشاره کرد و گفت: صدور این کارت نیاز به تجهیزات سخت افزازی ویژه ای دارد و هنگامی که این تجهیزات کامل شد در این صورت برای تمامی افراد جامعه صدور این کارت را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه فعلا فراخوانی برای صدور گسترده کارت هوشمند نداریم، افزود: همچنین افرادی که اسناد هویتی آنان مفقود شده نیز در مرحله بعد کارت هوشمند برایشان صادر خواهد شد.

کرمی گفت: کارت هوشمند در مرحله اول برای دو گروه از مردم صادر می شود یکی کارت اولی ها یعنی آنهایی که ۱۵ ساله شده و در گذشته برایشان کارت ملی صادر می شد و گروه دوم نیز آنهایی هستند که قصد اصلاح اسناد هویتی خود را دارند.

به گفته وی، عملیات صدور کارت هوشمند به طور متوسط حدود یک ماه زمان می برد و متقاضیان برای ثبت نام اولیه باید به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه کنند.