عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع که عده‌ای با افزایش سرعت اینترنت به دنبال کسب درآمدهای کلان هستند، اظهار کرد: اگر روند موجود در وزارت ارتباطات ادامه پیدا کند، به دنبال استیضاح وزیر خواهم بود.

نصراله پژمان‌فر درخصوص اقدامات اخیر وزارت ارتباطات برای افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت اظهار کرد: مجلس در حال پیگیری موضوعات مطرح‌شده ازسوی وزارت ارتباطات است و امروز سوالاتی در این خصوص از وزیر ارتباطات پرسیده شد.

وی افزود: صبح امروز جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات در مجلس برگزار شد و تذکرات لازم به آقای واعظی داده شد در صحن علنی مجلس هم تذکراتی از طرف کمیسیون فرهنگی و از سوی آقای سالک به رییس‌جمهور داده شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: به هر حال ما با جدیت جلوی اقدامات اخیر وزیر ارتباطات را می‌گیریم و در صورتی که اشکالات از ناحیه وزارت ارتباطات برطرف نشود قطعا برخوردهای لازم را خواهیم داشت؛ البته توضیحات آقای واعظی در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی اصلا قانع‌کننده نبود و آقای وزیر توضیحات خارج از تکلیف را بیان کرد. پژمان‌فر تصریح کرد: نبود پیوست فرهنگی در افزایش پهنای باند و خدمات نسل سوم و چهارم اولین اشکال وارد شده به این اقدامات است؛ به طوری که بر اساس ماده دوم برنامه پنجم توسعه باید این اقدامات حتما پیوست فرهنگی داشته باشد.

وی در این خصوص گفت: دومین ایرادی که به طرح وزارت ارتباطات وارد است اینکه طبق قوانین کشور تا زمانی که شبکه ملی اینترنت کشور راه‌اندازی نشود، نباید پهنای باند اینترنت کشور گسترش یابد؛ اما وزارت ارتباطات بدون توجه به این موضوع در حال گسترش پهنای باند است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صدماتی که در ارتباط با این موضوع ایجاد می‌شود، آسیب‌هایی که به مردم می‌خورد و هزینه‌هایی که از مردم از بین می‌رود، پشت صحنه اصلی افزایش سرعت در سیاسی‌شدن این قضیه که کمیسیون فرهنگی به دنبال محدود کردن اینترنت است، گم شده است.

پژمان‌فر با بیان اینکه اینها یک فضای سیاسی است که پشت صحنه آن جریان‌های مافیای قدرت و ثروت وجود دارد و در این میان پول‌هایی به جیب برخی می‌رود، تاکید کرد: به‌زودی این موارد را انتشار می‌دهیم و اگر این روند ادامه پیدا کند و وزیر اصلاح روش نکند بنده پیگیر استیضاح وزیر در مجلس شورای اسلامی خواهم بود.