ملت ایران: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارندگی ها در استان های واقع در نیمه شمالی کشور خبر داد و گفت: بارش ها در پایتخت تا سه شنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، عبدالرضا امیدوار شهری با بیان اینکه بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی بارندگی ها در نیمه شمالی کشور تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت، افزود: اوج بارندگی در استان های واقع در نیمه شمالی کشور تا روز سه شنبه خواهد بود.

به گفته وی، بارندگی ها در استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات زاگرس، کهگیلویه و بویراحمد، اردبیل، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان و خراسان شمالی و رضوی طی این هفته از شدت بیشتری برخوردار می شود.

امیدوار اظهار داشت: فردا به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بارش باران با رعدوبرق، وزش باد و تگرگ در برخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی از شدت بیشتری برخوردار است که می تواند سبب آب گرفتگی معابر عمومی در این مناطق شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: این وضعیت با شدت کمتر در روز سه شنبه در استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز نیز دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه بادوگردوخاک در برخی نقاط استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان همچنان سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.