هومن بهمنش درباره آخرین فعالیت هایش در حوزه سینما به خبرنگار مهر گفت: این روزها در حال بررسی چند پیشنهاد هستم که هیچ کدام از آن ها هنوز قطعی نشده است. به تازگی کار فیلمبرداری فیلم «بهمن» به کارگردانی مرتضی فرشباف را به پایان رساندم که این فیلم برای حضور در سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده می شود.

وی ادامه داد: فرشباف از کارگردان جوان سینمای ایران است و «بهمن» نخستین فیلم او در سینما محسوب می شود که مضمونی اجتماعی دارد.

فیلمبردار برنده سیمرغ بلورین از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر یاد آور شد: فیلم «امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی را در حال اکران دارم که باخبر شدم مردم از این فیلم استقبال کردند. امیدوارم این استقبال شامل همه فیلم های در حال اکران باشد و مردم اقبال بیشتری به تماشای فیلم در سینماها نشان دهند.

بهمنش یادآور شد: «امروز» یکی از فیلم هایی است که آن را دوست دارم و همکاری با رضا میرکریمی تجربه خوبی برای من در زمینه فیلمبرداری بود.

این فیلمبردار سینمای ایران در پایان خاطرنشان کرد: فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به کارگردانی روح الله حجازی را پیش از فیلم «امروز» در اکران داشتم و البته این فیلم هنوز به صورت تک سانس در برخی از سینماهای تهران روی پرده است.

هومن بهمنش از مدیران فیلمبرداری جوان سینمای ایران است. او در سال ۹۱ سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برای نوآوری در فیلمبرداری فیلم «دربند» به کارگردانی پرویز شهبازی دریافت کرد.

این فیلمبردار سینمای ایران در رشته کارگردانی سینما تحصیل کرده و عضو انجمن مدیران فیلمبرداری سینمای ایران، انجمن فیلم کوتاه سینمای ایران، بنیاد ملی نخبگان ایران، آکادمی علوم و فنون سینمایی آسیا پاسیفیک - استرالیا است.

او از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را در سینما از انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد و در سال ۱۳۸۴ با فیلم سینمایی «آن سه» به کارگردانی نقی نعمتی به صورت مستقل کار فیلمبرداری را آغاز کرد.

او تاکنون با کارگردانان شناخته شده ای چون رضا میر کریمی، پرویز شهبازی، منیژه حکمت، فرامرز قریبیان، مانی حقیقی و عباس کیارستمی کار کرده است.