ملت ایران: این خط پروازی که توسط شرکت ترک «اونور ایر» دایر گردیده هفتگی سه روز و با هواپیماهای ایرباس انجام می گیرد.

با افتتاح خط پروازی ارومیه استانبول، مردم ارومیه از این به بعد می توانند بطور مستقیم به استانبول و بالعکس پرواز کنند.

به گزارش آینانیوز، «نصوح چتین» از مدیران شرکت هوایی اونور ایر در مراسم آغاز بکار این خط پروازی که در سالن اجتماعات فرودگاه بین المللی ارومیه برگزار شد، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ارومیه، برقراری خطوط هوایی را گامی برای توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری و فرهنگی ذکر کرد.


وی گفت: با ایجاد این خط پروازی می خواهیم ارومیه را سایر نقاط دنیا پیوند دهیم، چون اهالی ارومیه و شهرها و حتی استانهای همجوار از طریق استانبول می توانند به سایر نقاط دنیا از طریق فرودگاه استانبول پرواز کنند.

چتین در ادامه با بیان اینکه هواپیما فقط یک وسیله است، افزود: با استفاده از این وسیله می توان زمینه گسترش تجارت، صنایع و بازرگانی دو شهر ارومیه و استانبول را فراهم نمود.
مدیر هوایی شرکت اونور ایر سپس ضمن ابراز امیدواری برای استفاده حداکثر از ظرفیت پروازی ایجاد شده، گفت: آرزوی من پس از ارومیه، ایجاد خط پروازی در شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و مشهد نیزمی باشد.

کمال پرهیزکار مدیر فرودگاه بین المللی ارومیه نیز در این مراسم گفت: افزایش پروازها در این فرودگاه باعثایجاد اشتغال و درآمدزایی در منطقه خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال گذشته زیرساختهای لازم برای توسعه و ایجاد پروازهای جدید در فرودگاه ارومیه فراهم گردیده، اضافه کرد: باوجود دارا بودن ظرفیتهای فراوان، تاکنون نتوانسته ایم از آنها بهره مند شویم.

پرهیزکار سپس با تاکید بر حفظ و تداوم این خط پروازی جدید، از مدیران آژانس های گردشگری درخواست کرد تمهیدات لازم برای تداوم و بقای خط پروازی ارومیه استانبول را فراهم نمایند.

علی تولگاکایا سرکنسول ترکیه در ارومیه نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاش مسئولین در ایجاد این خط پروازی، بر اهمیت گسترش ارتباطات دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی ضمن ابراز امیدواری از افزایش تعداد پروازها از سه روز در هفته به روزانه، گسترش مناسبات مرزی دو کشور ایران و ترکیه را عامل توسعه مناسبات همه جانبه بین دو کشور برشمرد.

غلامرضا دیزج نژاد به عنوان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: انتظار داریم راه اندازی این خط پروازی به ایجاد خط تجاری بین ایران و ترکیه منتهی شود.

وی افزود: آزانس های مسافرتی می توانند با فرصت شناسی و ایجاد تعامل مشترک، بر توسعه این خطوط پروازی بیافزایند.

شرکت «اونر ایر» با ۳۴ فروند هواپیما و ۸۰۱۵ صندلی، بزرگترین شرکت خصوصی هوایی ترکیه می باشد که به ۸۰ نقطه در ۲۰ کشور و ۱۲ نقطه ترکیه پروازهای دائمی و منظم دارد.

پروازهای خط هوایی ارومیه استانبول هفتگی سه روز و از ارومیه روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۴۵/۳ بامداد و روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح و از استانبول روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۰/۲۲ و روز پنج شنبه ساعت ۰۵/۲ بامداد به وقت محلی انجام خواهد گرفت.
هواپیماهای این شرکت از نوع ایرباس ۳۲۰ و ۳۲۱ بوده و به ترتیب گنجایش ۱۸۰ و ۲۱۹ مسافر دارند.