ملت ایران:رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تخریب دو واحد مسکونی بر اثر زمین لرزه شب گذشته شنبه خبر داد.

محمود مظفر در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه از ساعت ۲۰ شب گذشته تا ساعت ۸ صبح امروز منطقه شنبه در هرمزگان ۱۹ مرتبه لرزید گفت: بزرگترین زمین لرزه ثبت شده در این منطقه پنج ریشتر با عمق هشت کیلومتر در ساعت ۲۳ شب گذشته رخ داد.

وی با بیان اینکه کوچکترین زمین لرزه به قدرت ۲.۳ ریشتر با عمق هفت کیلومتر در ساعت ۳ بامداد این منطقه را لرزاند گفت: در اثر زمین لرزه پنج ریشتری منطقه شنبه بلافاصله یک تیم عملیاتی شامل پنج امدادگر برای ارزیابی میزان خسارت به منطقه اعزام شدند. رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در بررسی امدادگران از منطقه شنبه و روستاهای تابعه مشخص شد که این زمین لرزه بدون صدمات جانی به پایان رسیده است، گفت: تنها ۲ واحد مسکونی در اثر این زمین لرزه تخریب شده است.

بر اساس گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، اولین زلزله شب گذشته تا بامداد امروز استان بوشهر، در ساعت ۲۱ و یک دقیقه و ۲۹ ثانیه در کاکی - بوشهر رخ داد. شبکه های لرزه نگاری شدت این زلزله را ۴.۶ در مقیاس امواج درونی زمین و در عمق ۱۲ کیلومتری ثبت کردند. این زلزله در عرض شمالی ۲۸.۳۹ و طول شرقی۵۱.۵۷ ثبت شد.

دومین زمین لرزه استان بوشهر نیز با شدت ۵ در مقیاس امواج درونی زمین در ساعت ۲۳ و یک دقیقه و ۳ ثانیه در عمق ۸ کیلومتری کاکی – بوشهر به وقوع پیوست. مختصات این زمین لرزه نیز در عرض شمالی ۲۸.۹ و ۵۱.۷۳ ثبت شده است.

شبکه های لرزه نگاری، سومین زمین لرزه بوشهر را با شدت ۴.۸ در مقیاس امواج درونی زمین و در ساعت ۵ و ۵ دقیقه و ۴۲ ثانیه در «آبدان – بوشهر» ثبت کردند. این زمین لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین ثبت شد. مختصات این زمین لرزه نیز در عرض شمالی ۲۸.۲۲ و طول شرقی ۵۱.۷۱ گزارش شده است.

همچنین زمین لرزه دیگری با قدرت ۴.۲ در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۲ و ۴۸ دقیقه و ۳۴ ثانیه بامداد امروز در عمق ۸۵ کیلومتری در «ایرانشهر - سیستان و بلوچستان» به وقوع پیوست. مختصات این زمین لرزه نیز در عرض شمالی ۲۷.۵۹ و طول شرقی ۶۰.۶۷ ثبت شده است.