شهرنشینی به‌عنوان یک پدیده اجتماعی مستلزم برقراری روابط حقوقی میان افراد و گروه‌های مختلف جامعه است. ضرورت استقرار نظم و قاعده‌ای برای سامان‌دهی این روابط، تأسیس نهادهای تقنینی در جامعه را به یک واقعیت تاریخی و اجتناب‌ناپذیر تبدیل ساخته است. شورای شهر به‌‌‌عنوان نهادی که دارای حق حاکمیت محلی است، مکلف به تدوین مقررات شهری پویا و انعطاف‌پذیر و تدوین برنامه‌های طراحی شده به‌منظور بهبود معیشت شهری است. شورای شهر درحقیقت یکی از مهمترین ارکان مدیریت شهری و یکی از پایه‌های حکومت محلی است. مهمترین هدف از تشکیل چنین نهادی حرکت به‌سمت تمرکززدایی از ساحتار دولت، کوچک سازی دولت و تفویض اختیارات آن به بخش‌های غیردولتی است چراکه تداوم روند تمرکزگرایی و دولت‌محوری یکی از مهمترین موانع تثبیت و تقویت فرایند دموکراتیزاسیون و توسعه سیاسی در کشورهاست.

نخستین تجربه تشکیل شورای شهر در ایران به زمان صدور فرمان مشروطیت و تصویب قانون بلدیه در سال ۱۲۸۶ هجری شمسی و تأسیس اداره بلدیه به‌عنوان یکی از ادارات تابع وزارت داخله باز می‌گردد. از آن زمان به‌بعد نظام مدیریت شهری و قوانین و ساختار تشکیلاتی آن دائماً در حال‌تغییر و تحول بوده است. بااین‌حال، علی‌رغم گسترش‌شهرها و فراهم‌ شدن پاره‌ای خدمات رفاهی با تکیه بر درآمدهای نفتی، به‌دلیل توسعه نیافتگی سیاسی، ساختارهای خرد و کلان مشارکت سیاسی(مجلس شورای ملّی و انجمن‌های شهر)، در دوره بلند مدتی از تاریخ کشورمان فاقد استقلال و آزادی عمل بوده و به‌دلیل تسلط و مداخله حکومت مرکزی در انتخابات محلی از ماهیتی غیردموکراتیک برخوردار بودند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران موضوع تشکیل شوراهای اسلامی شهرها در ایران، در پرتو رهنمودها و تأکیدات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در مورد خدمت‌رسانی صادقانه و پاسخ‌گویی حکومت اسلامی به مردم، به‌عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی مطرح و تثبیت گردید. درحال حاضر شورای اسلامی‌شهر به‌مثابه نهادی با خصوصیات محلی توسعه فراوانی یافته و با برخورداری از تجارب و دستاوردهای ناشی از پشتیبانی قانونی، متصدی حکومت محلی گشته است. شوراها از جمله سازوکارهایی هستند که درصورت نهادینگی می‌توانند به گسترش نهادهای غیردولتی، افزایش مشارکت‌های مدنی، افزایش میزان پاسخ‌گویی نهاد مدیریت شهری و درنتیجه استقرار دموکراسی در سطح محلی، که پیش‌شرط استقرار دموکراسی در سطح ملی است، کمک کنند.

تلاش برای مدیریت مدبرانه و کارآمد محلی درعین توجه به دو بعد هویتی ایرانی - اسلامی و رسالت چندگانه محلی، ملّی، منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی و نیز برمبنای راهبری دین‌باور و ارزش‌مدار شهری طی سه دهه گذشته بسیار مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و درحقیقت شالوده و هدف اصلی نظام مدیریت شهری می‌باشد. برهمین اساس و به‌منظور هرچه کارآمدتر شدن نهاد شورای شهر مسائل مهمی چون: ضرورت مدیریت یکپارچه شهری، پرهیز از سلطه تمایلات سیاسی و سلیقه ای، ظرفیت سازی و تقویت نهادهای محلی، شکل گیری رویکرد مثبت و تعاملی میان مدیریت شهری و دولت و کاهش تنش های میان مدیران بخش های مختلف نهاد مدیریت شهری، تعمیق و تقویت مشارکت شهروندی، تقویت مبانی دموکراتیک مدیریت شهری، فراهم کردن زمینه های اتکای هرچه بیشترسازمان های محلی و مدیریت شهری به منابع مستقل و پایدار، تقویت رابطه مردم و نظام تصمیم گیری و ارتقای اعتماد عمومی باید در دستور کار دولت و نهادهای تابعه آن و مدیران شهری قرار گیرند.

در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی سالی که مقام معظم رهبری آن را " سال پیشرفت تحرک و ورزیدگی ملت ایران " خواندند و فرمودند " آمادگی ملت ایران بیشتر و حضور او موثر تر و سازندگی این ملت به دست خودشان و با همت باکفایت خودشان انشاا.. بهتر و امید بخش تر خواهد شد " این مجمع از ملت غیور و سلحشور ایران و به ویژه مردم حماسه آفرین شهر تهران می خواهد با توجه به بیان گوهر بار مقم معظم رهبری که فرمودند " حضور مردم حضور جهادی باشد با حماسه و با شور باید وارد شد با همت بلند و نگاه امیدوار باید وارد شد " باردیگر حماسه ای نو خلق و با شور و شعور انقلابی خود انتخاباتی در خور این مرز بوم برگزار نموده تا این حماسه خاری بر چشم دشمنان این نظام و ملت باشد و با رای مدبرانه و هوشمندانه خود افرادی شایسته و کار آمد را برگزیند تا در اعتلای شهری پویا، توسعه یافته و ارزشی در راستای پیشرفت و آبادانی و سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی گامی موثر بردارند.

مجمع معتمدین محلات شهر تهران