به گزارش خبرنگار مهر، این کلینیک که درمان مشکلات کودکان مبتلا به سرطان در زمینه گوش، حلق و بینی را به صورت تخصصی میسر می کند، به همت دکتر قاسمی فیروز آبادی و به یاد مرحوم ابوالقاسم قاسمی فیروز آبادی، تجهیز شده است.

در ابتدای این مراسم، دکتر لیلی کوچک زاده فوق تخصص خون و سرطان کودکان ضمن تقدیر از مقام علمی و اجتماعی پروفسور پروانه وثوق رئیس فقید هیات امنای محک، از تمامی حامیان و فعالان این موسسه مردم نهاد تقدیر کرد و زحمات آنها در جهت افتتاح کلینیک تخصصی ENT را عامل رویش جوانه امیدی تازه برای کودکان مبتلا به سرطان و میوه ای تازه از نهال دیروز و درخت تناور امروز محک دانست.

سپس مهندس آراسب احمدیان مدیر عامل محک با توجه به اصول بنیادین حاکم بر این موسسه خیریه یعنی شفافیت و پاسخگویی به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات محک پرداخت و پیرامون فعالیت بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک گفت: یک بیمارستان فوق تخصصی خیریه که توسط یک موسسه خیریه و با مشارکت صدها هزار انسان نیکوکار، احداثو تجهیز شده و بهره برداری آن نیز بدون دریافت وجه از بیماران توسط همان موسسه خیریه صورت می گیرد، تجربه ای نوین و نوپا در کشورمان است.

دکتر عظیم مهرور رئیس بیمارستان فوق تخصصی محک ضمن اشاره به این نکته که نشأت گرفتن این بیمارستان از درون یک موسسه خیریه سبب شده است که پزشکان بدون هیچ گونه رابطه مالی با بیماران تنها با دغدغه بهبود کودکان مبتلا به سرطان فعالیت کنند، گفت: این موضوع فرصت یکی از بهترین و لذت بخش ترین انواع خدمت رسانی در عرصه پزشکی را برای پزشکان بیمارستان محک فراهم کرده است.

در ادامه دکترمسعود قاسمی فیروز آبادی که تجهیز و افتتاح بخش گوش، حلق و بینی بیمارستان محک به همت وی و خانواده شان شکل گرفته است، با اشاره به فعالیت های خیرخوانه و زحمات پدر فقیدش از تلاش برای ادامه این تفکر گفت و تجهیز این کلینیک را گامی برای ارائه خدمات بیشتر به فرزندان محک دانست. سپس وی از حجت الاسلام سید محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین برای ارائه سخنانی دعوت کرد و حجت الاسلام سید محمد خاتمی، از تلاش مقدس محک در جهت مهار سرطان تقدیر کرد.

دکتر محمد تقی خرسندی رئیس انجمن گوش، حلق و بینی ایران، از آمادگی این انجمن برای هر نوع حمایت و پیشتبانی از فعالیت های تخصصی کلینیک ENT بیمارستان محک خبر داد.

در پایان یکی از کودکان بهبود یافته از سرطان محک به سنت همیشگی این مؤسسه، کلینیک گوش، حلق و بینی بیمارستان فوق تخصصی محک را افتتاح کرد تا نوید بخش این پیام باشد که: " سرطان درمان پذیر است.

محک تلاش دارد تا با بهره مندی از حضور نیکوکاران، همراهان و متخصصان در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان گام بر دارد و قدردان تمامی یاورانی است که با عشق و همت و تخصص خود، این سازمان را در رسیدن به این هدف یاری می کنند.