به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تقدیر از بانوان غسال بهشت زهرا(س) با حضور بانوان غسال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و اعضای شورای شهر در محل ساختمان اصلی شورای شهر تهران برگزار شد.

اکبر توکلی مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم با بیان این که مشکلات غسالان، از جمله مساله سختی کار آن ها را پیگیری می کنیم به طوری که بانوان ۱۵ ساله و مردان ۲۰ ساله بازنشسته شوند گفت: برخی مشکلات غسالان را در مجلس شورای اسلامی نیز مطرح کرده ایم و در آنجا هم به دنبال برطرف کردن این مشکلات هستیم. در همین جا از اعضای شورای شهر می خواهم تا پیرامون مشکلات پرسنلی که بدون هیچ توقعی کار و خدمت می کنند، اقدامات لازم را انجام بدهند.

شاکری: غسالان هرروز شاهد فاصله کوتاه مرگ و زندگی هستند

مجتبی شاکری نیز در این نشست با اشاره به اینکه لازم است چند نکته را در مورد شغل شما عنوان کنم، اظهار کرد: نخستین نکته این است که در رسالت خدمتی که شماارائه می دهید و رزمندگان دوره هشت سال دفاع مقدس تشابه های زیادی وجود دارد و یکی از مهمترین آنها این است که شما هر روز فاصله بین مرگ تا زندگی را از نزدیک شاهد هستید.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه نکته دوم در برجسته شدن کارتان، مواجه بودن شما با بستگان میت و همدردیتان با آنها است، اظهار کرد: خاطرات شما از ناب ترین خاطراتی است که باید آنها را جمع آوری و حفظ کرد. حتی می توان از روی این خاطرات سریال و تله فیلم نیز ساخت.

شاکری عنوان کرد: در همین راستا از شما می خواهم تا بهترین خاطره خود را نوشته و به ما بدهید تا با داوری من و دکتر راستگو بهترین آن انتخاب شده و به اثر برتر جایزه اهدا کنیم.

دوستی: مشکلات غسالان در شورا مطرح می شود

در ادامه این جلسه اسماعیل دوستی نیز خطاب به بانوان غسال با بیان اینکه خدا شما را بسیار دوست دارد که این شغل را پیش روی شما گذاشته است، عنوان کرد: در میان مردم خود را مظلوم نشان ندهید و سرتان را بالا بگیرید زیرا که کار شما بسیار بزرگ است.

وی با اشاره به آیتمی که برنامه ماه عسل از غسالان نشان داد، خاطرنشان کرد: بالای ۷۰ درصد از افرادی که برنامه شما را دیده بودند، برای شما دعا کردند.

دوستی گفت: به طور حتم برای تصویب سختی کار شما در شورا طرحی ارائه خواهیم کرد و می دانم که تمامی اعضا به آن رای خواهند داد.

در این جلسه ۳۱ تن از بانوان غسال به نمایندگی از ۴۸غسال بانویی که در بهشت زهرا(س) کار می کنند، حضور داشتند که برخی از آنها مشکلات شان را با اعضای شورایشهر بیان کردند.