به گزارش ملت ایران پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه مرور وسایل نقلیه، ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی جاده های کشور در روز هشتم فروردین ماه ۱۳۹۲ اعلام شد.

- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها، بزرگراه ها و جاده های اصلی برون شهری کشور ممنوع است.

محور هراز

- تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است.

- تردد انواع کامیون و کامیونت به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه الی ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ فروردین از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

محور فیروزکوه

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه الی ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ فروردین از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

محور قدیم قزوین – رشت

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ فروردین از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است.

محور قدیم ساوه – همدان

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ فروردین ماه از ساوه تا سه راهی دخان و بالعکس ممنوع است.

محورهای اصلی شمال استان سیستان و بلوچستان

- تردد وسائل نقلیه باری سنگین به غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ الی ۲۰ روز های پنجشنبه و جمعه مورخ ۸ و ۹ فروردین ماه از محورهای زابل - زاهدان و زاهدان - نهبندان ممنوع است.

- تردد وسایل نقلیه باری سنگین به غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ الی ۱۹ روز پنجشنبه ۸ فروردین ماه از محورهای زاهدان - خاش ممنوع است.

گفتنی است، مرکزاطلاعات وکنترل ترافیک پلیس راه راهور ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵(ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز کشورمان است.