ملت ایران: سرهنگ رضا سلبی در تشریح جزئیات این خبر گفت: برخورد یک دستگاه کامیون با یک دستگاه اتوبوس مسافربری بنز در ساعت ۳ بامداد دوشنبه سبب مرگ چهار تن شد.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محل این حادثه را کیلومتر ۸۰ آزادراه زنجان تبریز اعلام کرد و ادامه داد: اتوبوس بنز به دلیل نقص فنی بین باند یک و شانه خاکی جاده توقف کرده بود که کامیون با وی برخورد کرد.

به گفته سلبی، راننده و سه مسافر این اتوبوس از آن خارج شده بودند که این حادثه رخ داد و مرگ آنان را رقم زد.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا علت این حادثه را نقض ماده ۴ قانون ایمنی راه ها و راه آهن و توقف غیرمجاز اتوبوس در سطح آزادراه اعلام کرد.

سلبی همچنین با اشاره به واژگونی سواری پژو پارس در آزادراه تهران - کرج نیز به ایسنا گفت: علت این حادثه تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده پژو پارس بود.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت جاده ها گفت: در محورهای دو استان آذربایجان شرقی و غربی بارش پراکنده باران گزارش شده است.

به گفته وی در محور کرج به قزوین حدفاصل پل فردیس تا حصارک اکنون ترافیک سنگین گزارش شده و وضعیت ترافیکی در محورهای رشت - قزوین، قم - تهران و قم - سافچگان نیمه سنگین است.

سلبی افزود: محورهای شمشک به دیزین و پونل به خلخال به علت بارش برف و احتمال ریزش بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با اعلام شماره ۸۸۲۵۵۵۵۵ از شهروندان و مسافران خواست به منظور اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور و نیز امدادرسانی احتمالی به حوادثبا این شماره تماس بگیرند.