آموزش همگانی و نهادینه سازی فرهنگ انضباط اجتماعی، استفاده از فناوریهای نوین و سامانه های هوشمند کنترل ترافیکی، تصویب و اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی، توسعه ناوگان ریلی، ایمنی راه و تسریع در خدمات رسانی به مجروحان حوادثاز جمله دلایل کاهش سوانح و تلفات در سالهای اخیر بوده است بطوریکه طی دو سال برای نخستین بار آمار کشته ها از ۲۳ هزار نفر به زیر ۲۰ هزار نفر در سال رسید.

به گزارش ملت ایران به نقل ازمهر، اواخر بهمن ماه سال ۸۹ بود که قانون جدید راهنمایی و رانندگی پس از ۴۰ سال تغییر و امید پلیس را برای کاهش کشته ها از ۲۳ هزار نفر به کمتر از آن زنده کرد. پلیس که خود را برای اجرای این قانون در سال ۹۰ آماده می کرد هیچگاه فکر نمی کرد با اجرایی شدن آن در سال ۹۰ تلفات رانندگی ۱۴ درصد کاهش یابد. به گفته سردار دکتر اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور چند عامل در کاهش تلفات رانندگی سال ۹۰ موثر بودند که مهمترین آنها اصلاح قانون و همکاری مردم با پلیس بود. کار پلیس در سالجاری برای تداوم کاهش تلفات با توجه به اینکه یکسال از قانون گذشته است بسیار سخت است

کاهش تلفات نوروزی در سال ۹۰

در حالی نوروز ۹۰ در کشور سپری شد که تلفات رانندگی نسبت به سال ۸۹،۶۹ نفر کاهش یافته بود. براساس آمارهای پزشکی قانونی در طرح نوروزی سال ۹۰ که از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه به اجرا درآمد ۱۳۲۲ نفر جان خود را از دست دادند. در این طرح بیشترین تلفات متعلق به استانهای تهران و البرز، خورزستان و خراسان رضوی بود. البته در نوروز ۹۱ نیز تلفات ۱۳.۵ درصد کاهش یافت

۲۰هزار کشته در تصادفات رانندگی سال ۹۰

با وجود اینکه قانون جدید رانندگی از اردیبهشت ماه سال گذشته اجرایی شد اما تلفات رانندگی نسبت به سال ۸۹ کاهش چشمگیری داشت. در این سال ۲۰ هزار و ۶۰۸ نفر در تصادفات جاده ای و درون شهری کشور جان خود را از دست دادند که این میزان نسبت به سال قبل آنکه ۲۳ هزار و ۲۴۹ نفر کشته شده بودند ۱۳.۷ درصد کاهش نشان می دهد. کاهشی که اگر انجام نمی شد امروز با وجود ۱۶ میلیون خودرو تلفات باید به ۵۰ هزار نفر در سال می رسید.

استانهای رکورد دار تلفات رانندگی سال ۹۰

سال گذشته با وجود کاهش تلفات رانندگی بالاترین آمار با ۱۶۲۳ نفر کشته، در استان فارس ثبت شد و تهران با ۱۶۰۹ و خراسان رضوی با ۱۵۹۹ نفر در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در همین حال استانهای ایلام با ۱۵۲ کشته، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۵۹ نفر تلفات و خراسان جنوبی با ۱۸۷ نفر کمترین تلفات رانندگی را دارند.

رانندگان بیشترین کشته شدگان تصادفات سال ۹۰

در سال گذشته ۴۰.۴ درصد کشته شدگان را رانندگان خودرو تشکیل می دادند که پس از آنها موتور سواران یا ترک نشینها با ۳۵.۶ درصد و عابران پیاده با ۲۲.۵ قرار دارند. در حالی که بیشترین گروه سنی کشته شدگان را گروه سنی ۱۸ تا۴۹ سال با ۵۸.۹ درصد تشکیل می دهند. همچنین پس از آنها ۲۹.۲ درصد افراد ۳۰ تا ۴۹ ساله هستند.

ضربه به سر مهمترین علت مرگ

ضربه به سر مهمترین علت مرگ در تصادفات رانندگی است. ۵۱.۴ درصد کشته های تصادفات رانندگی به علت ضربه به سر جان خود را از دست می دهند که به گفته مسئولان پلیس راهور، این آمار در صورت استفاده از کمربند و کلاه ایمنی به نصف کاهش پیدا می کند. در همین حال ۵۲.۲ درصد تلفات در صحنه تصادف بوده است و ۴۸.۸ نیز در حین انتقال یا در مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.

۲۹۷ هزار نفر مجروح تصادفات رانندگی

در حالیکه کشته های تلفات رانندگی در سال ۹۰ به ۲۰ هزار نفر رسید، تعداد مجروحان حوادثترافیکی نیز با کاهش ۵ درصدی به ۲۹۷ هزار و ۲۵۷ کشته رسید که آمار بسیاری خوبی بود و بعد از چندین سال با تلاش پلیس و سایر دستگاهها به دست آمد.

کشته شدن بیش از ۱۲ هزار نفر در سال ۹۱

براساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده تا پایان آذرماه امسال ۱۲ هزار و ۳۸۱ نفر به دلیل تصادف کشته شدند. در این مدت ۹ هزار و ۴۸۵ نفر در مسیرهای برون شهری و چهار هزار و ۳۰۹ نفر در شهرها کشته شدند. همچنین هزار و ۵۰۸ نفر نیز در جاده های روستایی جان خود را از دست داده اند.

کنترل مسیرهای روستایی

در این باره سرهنگ مهماندار رئیس پلیس راه کشور با اشاره به تشدید کنترل راههای روستایی به مهر گفت: در سالهای اخیر با افزایش استفاده از خودروها در راههای روستایی تلفات این مسیرها نیز افزایش یافته است. البته از سال قبل دستورالعمل راه اندازی پلیس راه روستایی تکمیل شده و به زودی پاسگاههای پلیس راه روستایی فعالیت خود را آغاز می کنند. علاوه بر این راهوران محله هم در طرحهای ویژه پلیس از جمله طرح نوروزی بکار گرفته می شوند.

استانهای رکورددار تلفات

سال جاری نیز همانند سالهای گذشته استانهای تهران با یک هزار و ۲۱۲ کشته، فارس یک هزار و ۱۷۶ نفر و خراسان شمالی با ۱۲۲ بیشترین تلفات رانندگی را به خود اختصاص داده اند. البته استانهای ایلام با ۱۱۹ کشته، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۳۱ نفر و خراسان جنوبی با ۱۷۱ فوتی کمترین تلفات رانندگی را دارند.

افزایش مجروحان تصادفات رانندگی

به علت نداشتن خودروهای ایمن و جاده های دارای استاندارد در حالی که تلاش پلیس منجر به کاهش ۶.۶ درصدی تلفات رانندگی شد اما در این مدت ۲۵۳ هزار و ۶۷۸ شامل ۱۸۴ هزار مرد و ۶۹ هزار زن در حوادثرانندگی مصدوم شده اند. در کشور به جز استانهای خراسان جنوبی، سمنان، گلستان، هرمزگان و یزد در بقیه استانها تعداد مجروحان حوادثترافیکی بیشتر شده است.

کاهش تلفات براساس امارهای جهانی

با این همه رئیس پلیس راهور با اشاره به تلاشهای پلیس، اورژانس و هلال احمر برای کاهش تلفات در جاده ها می گوید: امروز میانگین تلفات جهانی به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۷.۵ نفر است که این آمار در ایران ۸.۱ نفر است و با تلاش های انجام شده تا پایان سال ایران نیز به ۷ کشته در هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه می رسد. از سوی دیگر با وجود افزایش مبلغ جریمه های رانندگی در سال جاری صدور قبض جریمه ۳۳ درصد کاهش نشان می دهد. ضمن اینکه از وارد امدن بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان خسارت به کشور با کاهش تلفات جلوگیری شد.

به نظر می رسد با توجه به استمرار کاهش تلفات رانندگی اگر این روند تاپایان سال ادامه یاید تلفات رانندگی برای اولین بار طی سالهای اخیر با وجود تردد بیش از ۱۶ میلیون خودرو در کشور به زیر ۱۹ هزار نفر می رسد. اتفاق خوبی که با تلاش بیشتر خودروسازان برای تامین ایمنی بیشتر خودروها، مردم، پلیس و سایر دستگاههای دور از دسترس نیست.