کارشناسسازمان هواشناسیازبارشپراکنده باران برای امروز اواخر وقت خبر داد.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرینوضعیت هوای کشوربا اشاره به ورود سامانه جدید بارشی از امروز اظهارداشت: امروز برای نوار غربی کشور، افزایش ابر پیش بینی شده است همچنین در اواخر وقت بارش باران برای شمال غرب و غرب خواهیم داشت که این بارش ها به صورت پراکنده همراه با وزش باد و در برخی نقاط رعد و برق رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه فردا در غرب کشور بارش ها تشدید می شود و روی استان های کردستان، کرمانشاه و لرستان محسوس خواهد بود همچنین باید گفت گستره بارش ها به جنوب غرب و دامنه های مرکزی و زاگرس و سپس البرز خواهد رسید، ادامه داد: سامانه بارشی سه شنبه بر نیمه شمالی کشور تأثیر خواهد گذاشت و بارش ها در غرب، شمال شرق، مرکز و شرق کشور رخ می دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این که به تدریج سامانه بارشی از مرز شرقی کشور خارج می شود و مجدد در چهارشنبه از شمال غرب و غرب انتظار ورود سامانه جدید را داریم، افزود: امروز وزش باد شدید بر روی خلیج فارس رخ داده و باعثمواج شدن آن می شود.

نقشینه در خصوص هوای تهران عنوان کرد: امروز آسمان تهران صاف و قسمتی ابری و گاهی با وزش باد خواهد بود و برای فردا افزایش ابر و در اواخر وقت ابری و احتمال بارش باران به صورت پراکنده را می دهیم البته سه شنبه نیز تهران ابری تا نیمه ابری است و در این روز نیز بارش پراکنده باران را همراه با وزش باد خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: پیشنیه دمای امروز و فردا به ترتیب ۲۷ و ۲۶ درجه سانتی گراد است و همچنین کمینه دما تهران فردا ۱۵ و سه شنبه ۱۶ درجه سانتی گراد خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این که گرم ترین نقطه امروز کشور، بندرعباس با ۳۵ درجه سانتی گراد است، گفت: شهر راسک در سیستان و بلوچستان دیروز ۳۹ درجه و درحال حاضر ۳۰ درجه سانتی گراد است و کمینه دما فردا صبح ۲۵ درجه پیش بینی شده است؛ درواقع تغییرات دما شهر راسک با نوسان ۲۵ تا ۳۰ درجه رو به رو است.

نقشینه افزود: سردترین نقطه کشور امروز اردبیل با یک درجه زیر صفر است که فردا به ۳ درجه بالای صفر خواهد رسید.

وی در خصوص آلودگی هوای تهران گفت: از میزان وزش باد تهران کاسته شده است؛ درحقیقت دو روز گذشته که وزش باد روی ۸ و ۶ نات بوده است امروز به یک و صفر خواهد رسید که این امر پایداری را به وجود می آورد و باعثافزایش آلاینده های جوی طی امروز و فردا می شود.