به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، پیمان سنندجی با اشاره به استقبال مردم از خط ۹ بی‌آر تی واقع دربزرگراه امام علی(ع) گفت: بر اساس استفاده از کارت بلیت‌ها روزانه ۳۰ هزار نفر از این خط استفاده می‌کنند که این آمار تنها مربوط به مسافرانی است که از کارت بلیت استفاده کرده‌اند و سایر مسافران را دربر نمی‌گیرد.

وی با اشاره به افزایش اتوبوس‌های این خط بر اساس نیاز مسافران گفت: ۸۲ اتوبوس که ۱۰اتوبوسآن تک‌کابین و الباقی دو کابین است در این خط تردد می‌کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی، مسافران این خط در تابستان و آغاز سال تحصیلی بیشتر می‌شود.

ثبت نام همه مینی‌بوس‌های فرسوده

سنندجی با اشاره به آخرین وضعیت نوسازی مینی بوس های فرسوده در پایتخت گفت: تمامی صاحبان مینی‌بوس‌های فرسوده برای نوسازی ثبت‌نام کرده و مینی‌بوس جدید خود را نیز انتخاب کرده‌اند.

و ی ادامه داد: مراحل اداری کار در حال جریان است و سختی‌های که فراخوان و انتخاب مینی‌بوس‌ها بوده انجام شده است.

وی در خصوص ورود خودروهای هیبریدی به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت گفت: خرید اتوبوس برقی و هیبریدی یکی از اولویت‌های کاری ما در سال ۹۳ است. ۱۰ دستگاه اتوبوس هیبریدی خریداری شده و در حال پیگیری برای ورود آنها به ناوگان هستیم.

احیای خطوط برقی در پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از ورود ۳۳ اتوبوس برقی به ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ۵ ساله حمل و نقل ما باید به سمت حمل و نقل پاک و سبز برویم که ما در تلاشیم این خطوط را احیا کنیم.

وی در مورد مکان راه اندازی خطوط برقی گفت: ما مجبوریم از پتانسیل و امکانات گذشته در این زمینه استفاده کنیم بنابراین این خطوط از محور انقلاب به سمت جنوب است. ما در گذشته در خیابان ۱۷ شهریور خطوط برقی را داشته‌ایم که تلاش می کنیم این اتوبوس‌های جدید با استفاده از همان پتانسیل های گذشته خدمات‌رسانی کنند.