به گزارش ملت ایران به نقل از هالیوود ریپورتر، شبکه بین المللی دیسکاوری مستندی یک ساعته دربارهناپدید شدنمرموزهواپیمایام اچ ۳۷۰مالزیسفارش داده است. این مستند که «پرواز ۳۷۰: حلقه های گمشده» نام دارد، افکار برتر در زمینه هوانوردی و امنیت را گرد هم می آورد تا بتواند سوال های کلیدی درباره ناپدید شدن این هواپیما را که در سراسر دنیا سر و صدا به پا کرده است، پاسخ دهد.

واحد ارتباطات شبکه دیسکاوری به این مستند ماموریت داده تا درباره اینکه چطور ممکن است به طور کل رد یک هواپیما گم شود از مسئولان حرفه ای صنعت هواپیمایی بپرسند و با بررسی و تحلیل مدارک، ضعف ها و سستی های هوانوردی را مورد بررسی دقیق تر قرار دهد و رازهای موجود برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی در آینده را کشف کند.

مستند «پرواز ۳۷۰: حلقه های گمشده» توسط آی تی ان پروداکشنز تهیه شده است و از اوایل ماه آوریل در بیش از ۲۲۰ کشور و منطقه جهان روی شبکه دیسکاوری به نمایش در می آید.

تام گورهام مدیر اجرایی دی ان آی گفت: راز پرواز ام اچ ۳۷۰ یادآوری تراژیک این موضوع است که تکنولوژی مطمئنا جایز الخطا است. با کمک هوانوردان کارکشته و متخصصان صنعت ردیابی و ماهواره، مستند «پرواز ۳۷۰: حلقه های گمشده» اتفاقاتی را که افتادند شرح می دهد و بر این موضوع تمرکز می کند که این اتفاقات واقعا چطور ممکن بود به وقوع بپیوندند و خطاهای اکوسیستم سفرهای بین المللی مدرن را مورد بررسی قرار می دهد.
ایما رید رییس بخش خصیصه ها و حقایق آی تی ان پروداکشنز نیز اضافه کرد: ناپدیدشدن پرواز ام اچ ۳۷۰ تمام چیزهایی را که ما درباره تکنولوژی هوانوردی امروزی می دانیم به چالش می کشد. این مستند هر چیزی را که یک مسافر هواپیما باید بداند آشکار می کند و تکنولوژی هایی را که برای حفاظت از ما در آینده در حال تولید هستند به نمایش می گذارد.

این مستند ویژه همچنین نشان می دهد که در عصری که ما می توانیم از نرم افزارهای ساده مختلف استفاده کنیم تا یک دستگاه الکترونیکی را پیدا کنیم، چطور ممکن است که یک هواپیمای مدرن با ۲۳۹ مسافرش به سادگی ناپدید شوند. همچنین از زمانی که پرواز ام اچ ۳۷۰ روز هشتم ماه مارس ۲۰۱۴ ناپدید شد، سوال هایی جدید درباره امنیت پروازها باری دیگر به میان آمده اند. در تلاش برای پاسخ به این سوال ها، این فیلم مستند به هفت حلقه گمشده مختلف نیز پاسخ می دهد: امنیت فرودگاه، کنترل ترافیک هوایی، سیستم های ارتباطی موجود در هواپیما، شکست مکانیکی، ردیابی هم از طریق رادار و هم از طریق ماهواره و همکاری بین المللی و جعبه سیاه هواپیما.

در حالی که باتری جعبه سیاه این پرواز تا چند روز دیگر از کار می افتد، تاکنون هیچ ردی از این پرواز به دست نیامده است.