علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته در قسمت دوم برنامه مستند دوربین دوم(یک روز با وزیر کار) در شبکه خبر با تاکید بر اینکه از ابتدا قرار بود یارانه نقدی به نیازمندان پرداخت شود از مردم خواست با توجه به اینکه یارانه نقدی در زندگی برخی از مردم تاثیر چندانی ندارد از دریافت آن انصراف دهند. ربیعی ادامه داد: این انصراف به‌معنای عدم نیاز به یارانه نقدی نیست، بلکه به‌معنای گذشت از حق خود به خاطر منافع جامعه است تا از مسیر غلطی که در آن قرار گرفته‌ایم بازگردیم.

وی در موردهدفمندی یارانه‌ها، گفت: دولت با حساسیت تمام کنترل تورم را در برنامه خود دارد و شیب افزایش قیمت‌ها در فاز دوم بسیار آرام است، طوری که همه تعجب خواهند کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترش بیمه برای همه ایرانیان و امنیت غذایی برای افراد نیازمند را دو طرح بزرگ دولت معرفی کرد و افزود: کسانی که توانایی دارند به نفع ایجاد اشتغال برای جوانان و به نفع افرادی که سفره خالی دارند، از دریافت یارانه نقدی صرف‌نظر کنند.

ربیعی درباره توزیعسبد کالادر سال ۹۲ تاکید کرد: در بحثتوزیع سبد کالا از تعاونی‌ها خواستم که مشکل توزیع سبد را حل کنند و از آنها به تشکر می‌کنم. در سال آینده ۶سبد کالای حمایتی نیز از سوی دولت توزیع خواهد شد. البته شاید ۴سبد توزیع شود.