سرهنگ محمدحسین حمیدی در تشریح آخرین وضعیت راه های کشور در صبح روز دهم فروردین ماه اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی ناپایدار در اغلب مناطق کشور بارش برف در محور تکاب به شاهین دژ و چالدوران به بازرگان گزارش شده است که با توجه به این موضوع و با در نظر گرفتن لغزنده بودن معابر رانندگان لازم است برای تردد در این معابر مجهز به تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ باشند.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در ادامه افزود: ترافیک عبوری در تمامی محورهای کشور پرحجم بوده و محورهای هراز و چالوس در هر دو مسیر رفت و برگشت دارای ترافیک نیمه سنگین هستند.
حمیدی در ادامه با اشاره به بارش باران در برخی محورهای کشور بیان کرد: با توجه به آخرین گزارشات دریافتی اکثر معابر استان های غربی کشور همچون آذربایجان غربی، شرقی، کردستان و خصوصا محور سراب به تبریز و مشکین شهر به اردبیل بارش باران در این مناطق گزارش شده است که با توجه به این موضوع توصیه می کنیم که رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا از بروز سوانح جلوگیری کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ترافیک عبوری در مبادی ورودی و خروجی شهرهای بزرگ سنگین است و از رانندگان تقاضا می کنیم تا در مسیرهای ورودی و خروجی از شهرها قوانین را رعایت کنند و از توقف های غیراضطراری در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها خودداری کنند.