به گزارش پلیس راهور، برابر آخرین اخبار دریافتی در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان(اکثر جادهها) بارش باران همچنین در جاده های کرج - چالوس(از میدان امیر کبیر تا کیلومتر۷ و سیاه بیشه تا پل زنگوله) جاده فیروزکوه(محدوده شیرگاه) آزادراه قزوین کرج(باند جنوبی از پل حصارک به سمت پل فردیس) و در جاده هراز(محدوده های سنگچال و تونل تکاور۲) ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است و سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی عادی و روان برخوردار است.
اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشورمورخ ۶ فروردین ۹۳
براساس تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثناء جاده های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکرشده، مابقی جاده های کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.
طی ۲۴ ساعت گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۱۶ ترددشمار در جاده های برون شهری، نسبت به روز قبل ازآن ۳/۶ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۰ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

جاده های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته:
۱ - آزادراه کرج - تهران، ک ۲۵ با ۱۱۳۴۲۲ تردد
۲ - آزادراه تهران - کرج، ک ۲۵ با ۱۱۱۹۴۲ تردد
۳ - آزادراه کرج - قزوین، گلشهر با ۸۵۵۴۸ تردد
۴ - آزادراه قم _ تهران، ابتدای محور با ۸۴۹۷۵ تردد
۵ - آزادراه قزوین - کرج، گلشهر با ۸۰۵۸۰ تردد
۶ - محور کرج - ماهدشت با ۶۷۶۰۲ تردد
۷ - آزادراه تهران - قم، ابتدای محور با ۵۲۹۰۸ تردد
۸ - جاده لاهیجان - آستانه با ۴۴۹۶۰ تردد
۹ - جاده قائمشهر - ساری با ۳۹۶۲۹ تردد
۱۰ - آزادراه کرج - تهران، ک ۲۵ با ۱۱۳۴۲۲ تردد
جاده های مسدود تا اطلاع ثانوی، بدلیل رویدادهای غیرمترقبه:
۱ - جاده شمشک - دیزین(جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان البرز، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است. البته همه روزه‏ امکان تردد از تهران به جاده شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ لغایت ۱۷، همینطور از کرج به جاده دیزین تا پارکینگ پایین، به طور ۲۴ساعته، میسر است.
۲ - جاده شهداد - نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳، تا اطلاع ثانوی مسدود است.
۳ - جاده پونل - خلخال‏،(از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استان گیلان، بدلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.
۴ - جاده دیهوک - نهبندان، واقع در استان کرمان بدلیل جاری شدن سیل تا اطلاع بعدی مسدود است.
ممنوعیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده ای:
۱ - جاده اصلی قم - گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، بدلیل تمدیدعملیات راهسازی، تا مورخ۳۱/۳ / ۹۳، مسدود و مسیرجایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین جاده قدیم قم تهران و در ادامه برای کلیه خودروها، جاده امام رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.
ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:
۱ - در جاده کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.
ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس و هراز / بارش باران در محورهای استان کرمان
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس و هراز و بارش باران در جاده های استان کرمان خبر داد.
سرهنگ حمیدی در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در جاده های کشور به فارس گفت: برابر آخرین اخبار دریافتی در استان کرمان(اکثر جاده ها) بارش باران گزارش شده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که در سایر جاده های کشور جوی آرام و ترافیکی عادی و روان حاکم است.
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: همچنین در جاده های کرج - چالوس(از میدان امیر کبیر تا کیلومتر۷ و سیاه بیشه تا پل زنگوله) و در جاده هراز(محدوده های سنگچال و تونل تکاور۲) ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

حجم تردد در جاده های زنجان بالا است
جانشین پلیس راهور استان زنجان با اشاره به نیمه سنگین بودن ترافیک جاده های استان گفت: حجم ترافیک در همه جاده های استان زنجان بالا است.
اصغر شیرمحمدی با اشاره به بالا بودن تردد در جاده های استان زنجان به فارس گفت: ترافیک این محورها نیمه سنگین گزارش شده است.
وی وضعیت جاده های زنجان - قزوین، زنجان - تبریز، زنجان - بیجار، زنجان - خرم دره، خدابنده - به ابهر و خدابنده به بیجار را نیمه سنگین اعلام کرد و ابراز داشت: حجم ترافیک در همه جاده های استان زنجان بالا است.