به گزارش پلیس راهور، برابر آخرین اخبار دریافتی در استان کرمان(اکثر جاده ها) بارش باران و سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی عادی و روان برخوردار است. همچنین در جاده کرج - چالوس(از میدان امیر کبیر تا کیلومتر۷ و سیاه بیشه تا پل زنگوله) و در جاده هراز(محدوده های سنگچال و تونل تکاور۲) ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.
ترافیک نیمه سنگین در بخش هایی از جاده چالوس و هراز
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به بارش باران در اکثر جاده های استان کرمان و لغزنده بودن معابر این استان، از ترافیک نیمه سنگین در بخش هایی از جاده چالوس و هراز خبر داد.
سرهنگ محمد حسین حمیدی در تشریح وضعیت ترافیکی جاده های کشور در ششمین روز از سال ۹۳ به تسنیم گفت: بنا بر گزارش های دریافتی تا این لحظه، گرچه تمامی معابر بین شهری دارای بار ترافیکی هستند ولی تردد در تمامی این معابر روان گزارش شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تنها جاده های چالوس و هراز در برخی مناطق دارای بار ترافیکی مقطعی هستند، افزود: با توجه به اینکه در جاده های کرج - چالوس از میدان امیر کبیر تا کیلومتر۷ و سیاه بیشه تا پل زنگوله و در جاده هراز، در محدوده های سنگچال و تونل تکاور۲، در مقاطعی، ترافیک به صورت نیمه سنگین گزارش شده است، لذا از مسافرانی که در این مسیر در حال تردد هستند خواهشمندیم تا با پرهیز از عجله و شتاب، باعثسنگین تر شدن ترافیک در این جاده ها نشوند و با صبر و حوصله، سفر خوشی را برای خود و دیگران فراهم آورند.
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین با اشاره به پر حجم بودن ترافیک عبوری در حاشیه و حومه شهرهای بزرگ و کلانشهرهای کشور، افزود: با توجه به اینکه کلانشهرهای بزرگ کشور پذیرای مسافران نوروزی هستند و در بسیاری از موارد این مسافران با معابر درون شهری این شهرها آشنایی لازم را ندارند لذا ترافیک در حاشیه و هسته مرکزی کلانشهرها و شهرهایی همچون بندرعباس، بوشهر، اصفهان، شیراز، بندرهای جنوبی کشور و شهرهای بزرگ استان های گیلان، هرمزگان، خوزستان فارس و اصفهان سنگین گزارش شده است.
وی در ادامه با اشاره به بارش باران در اکثر جاده های استان کرمان از رانندگان خواست تا با توجه به بدیهی بودن لغزندگی در این معابر، رعایت سرعت مطکئنه و تمرکز به جلو را سرلوحه رانندگی خود قرار دهند تا از بروز خوادثتلخ رانندگی جلوگیری کنند.
حمیدی در پایان با بیان اینکه سایر جاده های کشور از جوی آرام و ترافیکی عادی و روان برخوردار است، گفت: پیش بینی می شود از روز آینده دور دوم سفرهای نوروزی آغاز شود و طبیعتاً بار عبور خودروها در جاده های بین شهری از ترافیک سنگینی برخوردار شود.
بارش برف و باران در جاده های منتهی به مشهدمقدس و استان کرمان
براساس آخرین اطلاعات، بارش برف در جاده های منتهی به مشهدمقدس و بارش باران در جاده های منتهی به استان کرمان همچنان ادامه دارد.
براساس آخرین اطلاعات از مرکز مدیریت راه های کشور، بارش برف همچنان در جاده های منتهی به مشهدمقدس ادامه دارد؛ همچنین بارش باران نیز در جاده های منتهی به استان کرمان ادامه دارد.
براساس این گزارش، تردد کلیه کامیون ها و تریلر ها در محور هراز و تردد کلیه تریلر ها در محور فیروز کوه از ساعت ۶ صبح روز پنج شنبه ۷ فروردین ماه تا ساعت ۱ بامداد روز شنبه ۹ فروردین ماه ممنوع خواهد بود. محور قم - گرمسار و بلعکس نیز تا ۳۱ خردادماه امسال به علت عملیات کارگاهی مسدود است.
مه غلیظ در بعضی جاده های خراسان رضوی
مه غلیظ در بعضی جاده های خراسان رضوی فاصله دید را به کمتر از ۱۰ متر کاهش داده است.
مرکز مدیریت راههای خراسان رضوی اعلام کرد: مه هم اکنون جاده مشهد - تربت حیدریه به ویژه آزاد راه مشهد - باغچه، گردنه های ابرش، اسلام قلعه، رباط سفید و همچنین گردنه گوجگی در جاده مشهد - کلات را فرا گرفته و رانندگان در رانندگی باید نکات ایمنی را رعایت کنند. همچنین همه جاده های خراسان رضوی باز است و تردد در آن جریان دارد. رانندگان قبل از تردد در جاده های خراسان رضوی بهتر است از طریق شماره تلفن ۰۵۱۱-۳۴۱۱۰۰۰ از آخرین وضعیت این جاده ها مطلع شوند.
ترافیک نیمه سنگین در برخی جاده های استان اصفهان

برخی جاده های استان اصفهان با آغاز موج دوم سفرهای نوروزی ترافیک نیمه سنگین دارد.
رئیس پلیس راه استان اصفهان به واحد مرکزی خبر گفت: هم اکنون ترافیک در جاده های اصفهان - تهران، اصفهان - شیراز و آزاد راه امیرکبیر نیمه سنگین است.
سرهنگ رضایی همچنین تردد در دیگر جاده های این استان را روان اعلام کرد و از مسافران خواست در طول سفر، با سرعت مطمئنه رانندگی و هنگام خستگی و خواب آلودگی در حاشیه راه ها استراحت کنند.