کاهش محسوس دما و بارش در راه است

ملت ایران: از بعدازظهر امروز با گذر موج کم دامنه درغرب، دامنه های زاگرس برخی مناطق شمال غرب و بتدریج در دامنه های جنوبی البرز افزایش ابر، وزش باد و بارش موقتی باران گاهی با رعد و برق و سپس کاهش دما پیش بینی می شود.

همچنین از بعدازظهر امروز در برخی نقاط استانهای اردبیل و گیلان وزش باد تشدید می شود واز بعداز ظهر فردا دامنه های مرکزی زاگرس، برخی مناطق مرکز و شمال شرق کشور بارش پراکنده داشته و بتدریج این موج از کشور خارج می شود.

گفتنی است، از بعدازظهر روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در شمال غرب، غرب و بتدریج روز دوشنبه در جنوب غرب، دامنه های زاگرس و سواحل شمالی کشور ابرناکی، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد پیش بینی می شود.
لازم بذکر است، دامنه فعالیت این سامانه بعدازظهر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه کل نیمه غربی و شمالی کشور را فرا می گیرد و موجب ابرناکی، بارش باران و برف، وزش بادو کاهش محسوس دما در این مناطق خواهد شد.
براساس این گزارش، امروز وضعیت آب و هوای استانهای تهران و البرز، قسمتی ابری، بتدریج افزایش ابر و در اوایل شب بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش پراکنده برف و گاهی وزش باد و در اواخر وقت نیمه ابری پیش بینی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران