به گزارش ملت ایران رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: کلنگ نخستین الگوی دانشگاه بدون دیوار در پژوهشکده صنعتی شریف واقع در منطقه ۲۲ تهران طی ماه جاری به زمین زده می‌‌شود.

رضا روستا آزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به طرح انتقال مقاطع تحصیلات تکمیلی و مراکز پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف به منطقه ۲۲ تهران، گفت: مراسم کلنگ‌زنی و آغاز به ساخت پژوهشکده صنعتی شریف در ضلع شمال‌غرب تقاطع اتوبان همت و آزادگان با چند ماه تاخیر طی ماه جاری با حضور شهردار تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نقشه‌های این طرح کشیده شده و آماده اجراست، تصریح کرد: برای اولین بار در ایران، طرح الگوی دانشگاه بدون دیوار در پژوهشکده صنعتی شریف اجرا خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: دانشگاه بدون دیوار یعنی اینکه دانشگاه جزوی از شهر بوده و دیوار ندارد و همه فضا در اختیار شهرداری است و تنها طرح جامع صنعتی شریف در این محوطه اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به مساحت ۵۰هکتاری این طرح، اظهار داشت: ۱۰درصد این مساحت اعیانی ساخته شده و مابقی عرصه شامل فضای سبز، مشاعات و … است.

روستا آزاد در پایان با بیان اینکه میزان بودجه مورد نیاز این طرح بسیار بالا بوده و به مرور زمان ارایه می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم سرمایه‌گذاری بسیار بالاست مجبور به استفاده از یک کنسرسیون هستیم، شهرداری تهران قبول کرده است که بخشی از آن را بپردازد اما به علت ارتباط وسیع و نزدیک دانشگاه با صنعت قرار بر این شد که هر بخش از دانشگاه به سهم خود در این طرح شریک باشد.