سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه خریدهای نوروزی کاملا آغاز شده است، افزود: آمارها نشان می‌دهد در خیابان‌های جمهوری، خیام، اطراف بازار و مناطق ۱۱،۱۲ و ۱۷ بیشترین افزایش بارترافیکرا طی روزهای گذشته داشته‌ایم.

وی به وضع بزرگراه‌ها و سایر معابر پایتخت اشاره کرد و گفت: آمارهای پلیس نشان می‌دهد میانگین بار ترافیک در محورهای بزرگراهی و سطح شهر تهران حدود ۱۰ درصد و در اطراف مراکز خرید حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگیتهرانبزرگ از آغاز طرح ویژه خریدهای نوروزی پلیس راهور تهران خبر داد و گفت: بر این اساس با مسئولان بازار و مراکز خرید در خصوص افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها مذاکرات لازم صورت گرفته است و پلیس نیز از ساعت ۱۴ به بعد به صورت ویژه این مراکز را پوشش ترافیکی داده و با توقف‌های حاشیه‌ای و ساکن به طور جدی برخورد می‌کند.

رحیمی به پیک ترافیک پایتخت اشاره کرد و گفت: ترافیک اطراف مراکز خرید از حدود ۱۱ صبح آغاز می‌شود و پیک ترافیک عصرگاهی نیز از صبح ۲۰:۳۰ به ۲۲ خصوصا در اطراف مراکز خرید افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه پلیس راهور تهران در طرح ویژه خریدهای نوروزی شمار نیروهای خود را تا ۳۰ درصد برای بعدازظهرها افزایش داده، افزود: در طول روز نیز تا ۷۵ درصد نیروها در آماده‌باش قرار دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به طرح برخورد با تخلفات شبانه اشاره کرد و گفت: ‌ این طرح که از حدود یک ماه قبل آغاز شده است، به طور جدی تا پایان اسفند ماه ادامه دارد و در آن با تخلفات حادثه‌ساز در بزرگراه‌های پایتخت برخورد می‌شود.

به گفته رحیمی، طی یک ماه گذشته با اجرای این طرح تنها دو فقره تصادف فوتی داشتیم که نسبت به ماه قبل از آن، با کاهش بسیار چشمگیری در کشته‌های تصادفات شبانه مواجه بوده‌ایم.

وی در پایان از شهروندان خواست در روزهای پایانی سال ضمن همکاری با پلیس، از توقف‌های دو ردیفه و سه ردیفه در معابر پایتخت به طور جدی خودداری کنند، چرا که در غیر این صورت پلیس به جهت روان‌سازی ترافیک و بازگشایی معبر، مجبور است خودروهای آنها را به پارکینگ منتقل کند که در این راستا تمام جرثقیل‌های پلیس در آماده‌باش کامل هستند تا در ساعات بعدازظهر و شب نیز نسبت به بازگشایی معبر اقدام کنند.