به گزارش ملت ایران به نقل ازخبرآنلاین؛ چند روز پیش اعلام شد که چادر زدن درتعطیلات نوروز ۹۳، ممنوع است. این خبر البته غیر رسمی با واکنش های مختلفی همراه شد. اکنون اما سازمان میراثفرهنگی و گردشگری در نخستین اطلاعیهستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوشته چادر زدن مشکلی ندارد اما در اماکن ویژه و مشخص شده.
در این اطلاعیه که روابط عمومی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منتشر کرده، چنین آمده است: خدمات سفر، تلاش و برنامه ریزی برای تامین نیاز اقامتی هموطنان سراسر کشور، ساماندهی محل اسکان و نظارت بر نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری به عنوان مهم ترین رئوس اقدامات اجرایی در ایام نوروز ۹۳ در دستور کار قرار گرفته است.
بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی سراسر کشور تحت نظارت بازرسین این ستاد قرار گرفته اند.
این ستاد اعلام کرد هموطنان و مسافران نوروزی می توانند ضمن استفاده از همه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
هم اکنون با تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات کشور ۱۰دستگاه فرابخشی شامل وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، جمعیت هلال احمر با محوریت سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور خدمت رسانی به هم وطنان کشور در ایام نوروز ۹۳ بسیج شده اند.
با تشکیل دبیرخانه این ستاد در محل معاونت گردشگری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز تشکیل شش کمیته تخصصی تبلیغات، اطلاع رسانی و آمار، کمیته پشتیبانی و مالی، کمیته فرهنگ سازی و برنامه ریزی سفر، کمیته نظارت بر تاسیسات گردشگری و رسیدگی به شکایات، کمیته هماهنگی امور استانها و کمیته هماهنگی بین دستگاه های عضو تعامل و هماهنگی میان اعضا با حداکثر ظرفیت و توان ملی به منظور رفاه مسافران نوروزی برقرار شده است.