ملت ایران:هواشناس سیاه پوست امریکایی به خاطر پاسخ دادن به یک دیدگاه انتقادی نژاد پرستانه از کار اخراج شد.
این هواشناس سیاه پوست که برای شبکه " ای بی سی " کار میکرد تنها بخاطر پاسخ دادن به یک دیدگاه نژادپرستانه که میگفت او یا باید کلاه گیس استفاده کرده و یا کاری کند که موهایش رشد کند اخراج شد.
خانم " روندا لی " به دلیل پاسخ بلند بالایی که به یک بیننده نژاد پرست داده بود شغل خود را به عنوان یک هواشناس در گروه خبری این شبکه از دست داد.
این بیننده نوشته بود: اگرچه این بانوی سیاه پوست کارش را خیلی خوب انجام میدهد اما غالبا با بیماران سرطانی اشتباه گرفته میشود بهتر است با ظاهر مناسب تری جلوی دوربین قرار گیرد.

تصویر: دردسرهای نژادپرستانه برای زن سیاه پوست
خانم " لی " در پاسخ وی نوشته بود: من همان زن سیاه پوست هستم که شما برایش پیغام گذاشتید. متاسفم که شما مدل موی بومی مرا دوست ندارید. من سرطان ندارم و حتی سیگار هم مصرف نمیکنم. قدم ۵ فوت و سه اینچ است و ۲۵ مایل در هفته می دوم. ۳۷ ساله ام و در سلامت کامل جسمی به سر میبرم. من به نژاد افریقایی امریکایی ام افتخار میکنم که این شامل مدل موهای من نیز میشود. مدل موهای ما به گونه ای است که به جای اینکه رو به پایین رشد کند رو به بالا رشد میکند و من برای اجتناب از این امر موهایم را کوتاه میکنم.
من به عنوان یک الگو برای دختران جوان سیاه پوست ترجیح میدهم اصالتهای قومی خود را حفظ کرده و به آنها بها بدم. او با یک تشکر مودبانه پاسخ خود را به پایان رسانده بود.
گفته میشود این خانم مدت کوتاهی بعد از این جریان از کار اخراج شده است.

پرداد