وزیر نیرو با تشریح آخرین وضعیتتامین آب و برقشهرها و روستاهای حاشیه دریای خزر از حل و فصل مشکلات حدود ۱۲۰ شهر و روستای استان های حاشیه دریای خزر خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون تمامی امکانات لجستیکی، تیم های عملیاتی و مدیریتی وزارت نیرو برای تسریع در حل مشکلات آب و برق شهرهای برف زده بسیج شده است.
حمید چیت چیان امروز در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت تامین آب و برق مورد نیاز شهرهای برف زده حاشیه دریای خزر گفت: به دلیل بارش شدید برف از هفته گذشته تاکنون، آب و برق ۱۴ شهر و بیش از ۱۵۰ روستا قطع شده و یا اختلالاتی در ارائه خدمات به وجود آمده بود.
وزیر نیرو با اعلام اینکه از ابتدای هفته جاری با اعزام تیم های ویژه امداد صنعت آب و برق به استان گیلان و مازندران مشکلات آب و برق شهرها و روستاهایبرفزده به حداقل کاهش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر آب و برق ۱۰ شهر برف زده استان گیلان و مازندران به طور کامل تامین شده است.
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با یادآوری اینکه در حال حاضر تنها شهرهای رامسر، تنکابن، نشتارود و شیرود با اختلالات تامین آب و برق روبرو هستند، اظهار داشت: پیش بینی می شود تا چند روز آینده با توجه به فعالیت تیم های مختلف امداد و نجات، مشکلات تامین آب و برق این ۴ شهر هم به طور کامل حل شود.
این مقام مسئول همچنین در خصوص تامین آب و برق مورد نیاز ۱۵۰ روستای گرفتار در برف استان گیلان و مازندران توضیح داد: هم اکنون مشکلات ۱۰۹ روستا به طور کامل حل شده است و روستاهای باقیمانده هم تا چند روز آینده به طور کامل خدمات آب و برق را دریافت می کنند.
چیت چیان در پایان با یادآوری اینکه در شرایط فعلی تمام امکانات و ظرفیت لجستیکی، مدیریتی و عملیاتی صنعت آب و برق کشور برای حل و فصل مشکلات تامین آب و برق شهرها و روستاهای برف زده استان های حاشیه ای دریای خزر بسیج شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اعزام تیم های ویژه از استان های همجوار، مشکلات باقیمانده در چند شهر و روستای دیگر هم تا چند روز آینده به طور کامل مرتفع خواهد شد.