ملت ایران:دو زن هندی به معنای واقعی کم درآمدترین کارگران دنیا هستند و شاید کسی در دنیا نباشد که از آن ها کمتر پول دریافت کند.

" آکو و للا شریگار " خواهران هندی هستند که به مدت ۴۰ سال تمام پولی که بدست آوردند را پس انداز کردند تا شاید در آینده بتوانند با آن کاری انجام دهند اما این مقدار پول بسیار کم و ناچیز است. آن ها پس از ۴۰ سال تلاش و کار روزانه و بدون هیچگونه مرخصی گرفتنی تنها ۱۰۳ دلار پول جمع کرده اند که این به معنای سالی تقریبا ۳ دلار است.

کم دستمزدترین کارگران زن دنیا ! +عکس

این دو خواهر که ۵۹ سال سن دارند در سال ۱۹۷۱ وارد موسسه دولتی پرورش معلم در هند شدند و با ماهی ۱۵ روپیه در ماه کارشان را آغاز کردند و یک روپیه نیز به آن اضافه نشد.

آکو می گوید: هر ساله به ما قول هایی در مورد افزایش میزان حقوق داده می شد اما در طول این ۴۰ سال هیچوقت یک روپیه هم به حقوق ما اضافه نشد ولی ما همچنان ما امیدوار ماندیم.

نکته جالب تر از حقوق کم آن ها این است که در سال ۲۰۰۱ به طور ناگهانی حقوق این دو قطع شد اما آن ها همچنان به کارشان ادامه دادند و برای مدت ۱۱ سال به طور مجانی زمین ها را تمیز کردند و دستشویی ها را هفت روز هفته نظافت کردند.

بعد از به وجود آمدن مشکلاتی که نمی خواستند فاش شود، آنها تصمیم گرفتن تا برای ثبت یک رکورد در کتاب گینس اقدام کنند و هم اکنون منتظر دریافت نتیجه از این سازمان هستند.

باشگاه خبرنگاران