حسن سرخوش اولویت‌های جدید مرحله دوم عمره مفرده را اعلام کرد و گفت: متقاضیان از سه‌شنبه هشتم بهمن می‌توانند به دفاتر خدمات زیارتی مجاز سطح استان خود مراجعه کنند.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزامسازمان حج و زیارتبا اینکه ثبت‌نام تا اولویت ۳۰۰ برای هفته نخست بود و از سه‌شنبه اولویت ۳۲۰ و هر چهار روز ۲۰ اولویت اضافه می‌شود، گفت: از ساعت ۹ صبح روز هشتم بهمن ماه همه استان‌ها وارد اولویت‌های جدید می‌شوند.

سرخوش گفت:زائراناستان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسانی شمالی، زنجان، مرکزی، یزد، اردبیل، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان، کاشان، تهران، قم، قزوین و البرز می‌توانند برای اولویت جدید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تا دوشنبه ۷ بهمن ماه، ۲۸ درصد ظرفیت مرحله دومعمرهمفرده تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: تا تکمیل ۱۰۰ درصدی ظرفیت عمره‌گزاران، اولویت‌های بالاتر برای مرحله دوم اعلام خواهد شد.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت یادآور شد: همچنین اولویت‌های جدید برای تمامی استان‌های کشور از ۱۲ بهمن ماه تا ۳۴۰ و از ۱۶ بهمن ماه تا ۳۶۰ اعلام می‌شود که زائران می‌توانند بر اساس اولویت‌های جدید برای نام‌نویسی در کاروان‌ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: نام‌نویسی مرحله دوم عمره مفرده از دوم بهمن ماه آغاز شده که طبق برنامه‌ریزی انجام شده در این مرحله ۴۰۰ هزار زائر از ۸ فروردین ماه تا پنجم تیر ماه ۹۳ به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.