به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمانحج و زیارتبا اعلام این مطلب گفت: مرحله دوم اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده از ۸ فروردین ماه تا پنجم تیرماه ۹۳ انجام می شود.

حسن سرخوش افزود: نام نویسی استانهای اردبیل، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان و گلستان از امروز آغاز شده است و متقاضیان می توانند به دفاتر خدمات زیارتی مجاز سطح استان خود مراجعه کنند،

مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزامسازمان حج و زیارتافزود: اطلاعیه ثبت نام از دو روز قبل در استانها ارائه، ظرفیت و تاریخ پرواز نیز اعلام شده است.

سرخوش با اشاره به اینکه در هفته نخست نام نویسی تا اولویت ۳۰۰ می توانند اقدام کنند، اظهار کرد: از فردا پنجشنبهنام نویسی۱۰ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسانی شمالی، زنجان، مرکزی، یزد و کاشان و روز جمعه نیز استانهای تهران، قم، قزوین و البرز از ساعت ۸ صبح، آغاز می شود.

وی ادامه داد: در صورت تکمیل نشدن ظرفیت، پس از گذشت هفته اول،ثبت ناماز اولویت های دیگر آغاز می شود.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با یادآوری اینکه ثبت نام تا اولویت ۳۰۰ برای هفته نخست و از هفته بعد تا اولویت ۳۲۰ و هر چهار روز ۲۰ اولویت اضافه می شود، گفت: از ساعت ۹ صبح روز هشتم بهمن ماه ۱۸ استان وارد اولویت های بعدی می شوند.

سرخوش خاطرنشان کرد: ظرفیت اعزام ها برای هر استانی اعلام شده است که استانهای تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین ظرفیت اعزام را به خود اختصاص داده اند.