ملت ایران: یک آپارتمان ۲۰۰ متری در آجودانیه با تمامی ‌امکانات و فول مبله با رهن ۵۰ میلیون تومان و ماهانه ۷.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شود و برای همین آپارتمان غیر مبله، ماهانه ۵.۵ میلیون تومان دریافت می‌شود.»

تعجب نکنید، اعداد و ارقام را درست خواندید. در همین تهران خانه‌ها و آپارتمان‌هایی وجود دارند که اجاره ماهانه آنها چندین و چند برابر حقوق یک کارمند ساده است و البته مشتریانی هم هستند که چنین منازلی را اجاره می‌کنند.

در گزارش امروز نگاهی انداخته‌ایم به قیمت‌های عجیب و غریب اجاره‌بها و امکانات این آپارتمان‌های لوکس.

ماجرا چیست؟

یکی از ویژگی‌های آپارتمان‌های با اجاره بالا مبله بودن آنهاست که تاثیر زیادی بر اجاره و رهن دارد و حدود یک‌سوم قیمت رهن را افزایش می‌دهد. در نهایت قیمت رهن این آپارتمان‌ها حداقل از حدود ۲۰۰ میلیون تومان شروع می‌شود و البته باید گفت که مشتری‌های خاص خود را هم دارد که ترجیح می‌دهند رقم‌های کلانی را برای زندگی یک‌ساله در یک آپارتمان بپردازند.

این گونه آپارتمان‌ها در سال‌های گذشته فقط در مناطق شمالی تهران یافت می‌شدند اما در سال‌های اخیر در مناطق غربی و شرقی تهران چنین آپارتمان‌هایی از سوی سازندگان بنام ساخته شده است.

براساس گزارش خبرگزاری مهر، یک آپارتمان ۲۰۰ متری در آجودانیه با تمامی ‌امکانات و فول مبله با رهن ۵۰ میلیون تومان و ماهانه ۷.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شود و برای همین آپارتمان غیر مبله، ماهانه ۵.۵ میلیون تومان دریافت می‌شود. همچنین برای یک آپارتمان ۲۲۰ متری، سه خوابه با تمامی ‌امکانات در برج بین‌الملل تهران، ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ماهانه چهار میلیون تومان اجاره تعیین شده است.

واحدی ۲۷۰ متری، چهار خوابه و بازسازی شده با دو پارکینگ در قیطریه ۲۰۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود و برای ۲۲۰ متری، سه خوابه با پارکینگ و انباری در پاسداران ۷۰ میلیون تومان رهن و ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌شود.

یک آپارتمان ۲۵۰ متری نوساز با دو پارکینگ در خیابان نیاوران ۳۰۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود و برای یک آپارتمان ۲۴۰ متری سه خوابه فول امکانات در منطقه نیاوران با ۵۰ میلیون تومان رهن و ماهانه شش میلیون تومان اجاره تعیین شده است.

آپارتمانی لوکس به مساحت ۲۸۰ متر در محمودیه هم ۳۲۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود و برای یک آپارتمان دیگر با متراژ ۲۶۰ متر، چهار خوابه و لوکس در قیطریه ۲۴۰ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

چرخی در یک رویا

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که این آپارتمان‌های لوکس چه امکانات ویژه‌ای دارند؟ برای یافتن پاسخ این سوال یک مشاور املاک با مهندس سازنده هماهنگ کرد که زیر و بم یکی از واحدهای خوش‌ساخت منطقه نیاوران را به خبرنگار هفت صبح نشان دهد. حیاط اولین جایی است که چشم ما به آن می‌افتد.

یک سنگ نمای بلند که آب زلالی ازآن سرازیراست. حیاط به صورت پلکانی است و پله‌ها به یک باربیکیوی بزرگ می‌رسد. یکی از همسایه‌ها هم با سیخ بال کبابی از کنارمان رد می‌شود. آلاچیق در گوشه دنجی از حیاط به چشم می‌خورد و قلیان بزرگی که گویا جزئی از دارایی‌های آلاچیق است کنار آن خودنمایی می‌کند.

هفت صبح