رکورد دار اهدای خون در استان سمنان

به گزارش ملت ایران ' سید ابراهیم موسوی ' به خبرنگار ایرنا گفت: کمک به هم نوع با اهدای خون باعثرضایت و شادی روحم می شود و هیچ چیز برای من بهترین از این کار نیست.

وی متولد سال ۱۳۴۱، اهل و ساکن شهرسمنان است و تاکنون بیش از ۱۰۰ بار خون اهدا کرده است.

وی اظهار داشت: زمانیکه خداوند زمینه ای را فراهم کرده است تا فقیر و غنی در این کار تفاوتی نداشته باشند و تنها هدف کمک به سلامت فرد و شادی یک خانواده دیگر باشد در اهدای خون انگیزه بیشتری پیدا کردم.

موسوی با اشاره به تجزیه خون، جداسازی پلاکت، اهدا به بیماران تالاسمی و …، خاطرنشان کرد: با اطلاع از اینکه با اهدای کمی از خون خود می توانم مشکل گشای زندگی و بازگشت سلامتی انسانی باشم خرسندی از این کاردر وجودم چند برابر می شود.

وی با بیان به اینکه بسیاری از افراد از مادیات و اموال خود بخشش می کنند، افزود: با توجه به اینکه بدن انسان تنها تولید کننده خون است، تصمیم برای اهدای آن و بخشش به دیگران می تواند جایگاه ویژه تری داشته باشد.

وی اهدای خون را آزمایشی الهی عنوان و تصریح کرد: کسی که می تواند از قطره های خون خود گذشت کند می تواند در مسیرهای دیگر نیز از خودگذشتگی داشته باشد.

موسوی با اشاره به مزایای اهدای مستمر خون، یادآور شد: اهدای خون مانع سکته قلبی می شود و با اهدای مستمر خون که تمام جزئیات آن بررسی می شود فرد اهدا کننده از سلامتی کامل خود آگاه می شود.

وی گفت: در کار اهدای خون همیشه مشوق دیگران بوده ام و پسرم نیز به صورت مستمر خون اهدا می کند.

وی با اشاره به برخورد دوستانه و مسوولانه کارکنان سازمان انتقال خون استان سمنان، اظهار داشت: مراجعه مستمر به این سازمان باعثشد که با کارکنان آن رابطه دوستی برقرار کنم.

رکورد دار اهدای خون در استان سمنان گفت: از سال ۱۳۵۹ به اهدای خون پرداخته ام و در طول این سالها شاهد بازنشستگی و جابجایی نسلی کارکنان سازمان انتقال خون استان سمنان بوده ام و این از خاطرات من محسوب می شود.