به گزارش ملت ایران به نقل از سایت های خبری؛ پایگاه اینترنتی شورای اتحادیه اروپا نوشت: شرکت کنندگان در این نشست متن اقدام مشترک ۲۴ نوامبر ژنو را تایید و تصویب کردند.

این کشورها همچنین توافق هسته‌ای را نشانه‌ای از تعهد همه طرف‌ها به اعتمادسازی و کاهش تنش‌ها و ادامه تلاش‌های دیپلماتیک در جهت دستیابی به یک راهکار جامع برای رفع نگرانی‌های اصلی مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران دانستند.

شورای اتحادیه اروپا همچنین اجرای بی‌درنگ اقدامات داوطلبانه از سوی همه طرف‌ها را مهم ارزیابی و اعلام کرد که ایران باید تعهدات خود را با حسن نیت اجرا کند.

در مصوبات شورای امور خارجی اتحادیه اروپا آمده است که این شورا به نوبه خود متعهد است گام‌های لازم را بردارد و آن بخش از تحریم‌های اتحادیه اروپا را که در برنامه اقدام مشترک تشریح شده است، بی‌درنگ پس از راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص اجرای اقدامات مرتبط هسته‌ای توسط ایران و براساس توصیه‌های کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی این اتحادیه به حال تعلیق درآورد.

سایت رسمی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای درباره نشست روز دوشنبه شورای وزیران اتحادیه اروپا برای بررسی مساله ایران اعلام کرد: این شورا از موفقیت اخیر دست یافته در مذاکرات گروه ۳ + ۳ به ریاست رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و برنامه اقدام مشترک در ژنو استقبال می‌کند. این توافق نشانه‌ای مبنی بر تعهد تمامی طرف‌ها برای اعتمادسازی، کاهش تنش‌ها و ادامه تلاش‌های دیپلماتیک در جهت دستیابی به یک راه‌حل جامع برای برطرف کردن نگرانی‌های بزرگ درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ایران باید تعهدات خود را با حسن‌نیت اجرا کند و شورا نیز متعهد می‌شود که گام‌های لازم را برداشته و آن دسته از تحریم‌های اتحادیه اروپا که در برنامه اقدام مشترک آمده است بعد از اجرای تعهدات ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بر اساس توصیه کاترین اشتون، نماینده عالی اتحادیه اروپا برداشته شوند.