ملت ایران: سازمان راهداری اعلام کرد که اکثر جاده های کشور به خاطر بارش برف مسدود هستند و رانندگان باید احتیاط کنند.
استانهایی که هم اکنون با بارش برف تردد در آنها سخت شده در جدول زیر آمده است:
نام استان وضعیت جاده
گیلان در رشت، بارش شدید برف که در برخی از مناطق کوهستانی گیلان از شب گذشته و بامداد امروز آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.
بارش شدید برف در محور اسالم به خلخال تردد در این محور را با کندی مواجه کرده و اکنون ارتفاع آن به ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر رسیده است.
در محورهای کوهستانی حشمت آباد، قوشه لانه، ویه کلیشم شهرستان رودبار ارتفاع برف ۱۰سانتی متر، محور اشکورات و لات محله رودسر ارتفاع برف ۱۵ سانتی متر، محور بلوردکان و خصیل دشت املش ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر رسیده است.
خراسان شمالی در حال حاضر برف در محورهای استان خراسان شمالی به ویژه در گردنه های امین الله، چمن بید، اسدلی و غلامان در حال بارش است. از رانندگانی که قصد عبور از محورهای استان را دارند تقاضا می شود ضمن رعایت سرعت مطمئنه، تجهیزات ایمنی و زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
البرز هم اکنون جاده های آبیک، الوند و آوج از بامداد امروز زیر پوشش بارش های پراکنده و مستمر برف به صورت کولاک قرار داشته که البته مانعی آنچنانی در مسیر تردد خودروهای عبوری تا به حال گزارش نشده است. با این حال راهداری قزوین از رانندگان عبوری از محورهای استان خواست تا با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
زنجان بارش برف در زنجان، این استان را سفیدپوش کرد. گردنه «آق کند» به دلیل بارش برف تیغ زنی شده و اکنون در حال نمک پاشی است. در گردنه های «پاپایی، قلی کند و اند آباد» داشتن زنجیر چرخ الزامی است، و رانندگان در هنگام تردد در این گردنه ها از سرعت مطمئنه استفاده کنند.
طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی دمای استان با افت محسوس و بارش برف همراه است، برای همین رانندگان برای اینکه سفر مطمئنی داشته باشند، پیش از سفر از سلامت سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان یابند.
مازنداران بارش برف در مناطقی از کجور که در پایین دست قرار دارند به ۱۰ سانتی متر رسید و در دیگر مناطق روستایی کجور همچون نیچکوه و کی کوه به ۲۵ سانتی متر رسیده است.

به جهت پیشگیری از انسداد راه های مواصلاتی در بخش کجور مکاتبات لازم با اداره راه و شهرسازی انجام شد تا خودروهای برف روب به منطقه کجور اعزام شوند و از هم اکنون استقرار یابند. تاکنون تمامی راه های مواصلاتی در کجور باز است و تردد در آن جریان دارد و هیچ گونه گزارشی از بروز مشکلات در زمینه های مختلف ناشی از بارش برف در منطقه کجور نشده است.

بنابراین تمام مسافران و کسانی که قصد تردد و مسافرت به بخش کوهستانی کجور را دارند حتما با خود زنجیر چرخ و ضد یخ و سایر ملزومات مورد نیاز ایمنی خودرو و البسه گرم به همراه داشته باشند.

۴۷۲۳۲