به گزارش ملت ایران، عبدالرضا امیدوار شهری با اعلام این مطلب گفت: سامانه بارشی که طی چند روز گذشته در کشور فعال بوده از بعد از ظهر چهارشنبه ابتدا از شدت بارندگی و سپس از میزان ابرناکی آن در سواحل شمالی کشور به طور موقت کاسته می‌شود ولی با نفوذ سامانه بارشی دیگر از غرب کشور، بارش باران و برف و در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد مناطق غرب، جنوب‌غرب، شمال‌غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و از پنجشنبه به تدریج استان‌های حاشیه دریای خزر را فراگیر می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در روز جمعه به تدریج در شمال‌غرب و در سایر نواحی یاد شده تا ابتدای روز شنبه بارش پایان می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه از اواسط روز پنجشنبه تا اوسط روز جمعه، شمال خلیج‌فارس مواج و توفانی است، خاطرنشان کرد: تا روز شنبه در برخی مناطق شرق و جنوبی شرق کشور وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز پنجشنبه ابری گاهی با بارش باران و در شهرهای شمالی بارش برف پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با ۷ درجه کاهش به صفر و ۳ درجه سانتیگراد به بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه آسمان پایتخت ابری گاهی با بارش باران در شهرهای شمالی بارش برف در اوایل شب با کاهش ابر خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به یک درجه زیر صفر و ۶ درجه بالای صفر خواهد رسید.