سازمان هواشناسی پیش بینی کرد که رطوبت هوا سبب می شود که امروز شاهد بارش باران در برخی از مناطق کشور به ویژه در استان های شمالی باشیم. امروز استان های خراسان، سمنان، اصفهان، شاهرود، همدان، مازندران، مرکزی و فیرروزکوه نیز بارانی هستند. اما به تدریج سیستم بارشی از کشور خارج خواهد شد و فردا میزان آلایندگی هوا افزایش و حاکم می شود.
در سه روز آینده، در بیشتر مناطق کشور، جو پایداری پیش بینی می شود که پیامد آن افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد بود.

هوای تهران

اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران نشان می دهد که بر میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده های منوکسیدکربن و اوزون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است. به این ترتیب میانگین غلظت تمام آلاینده ها به غیر از ایستگاه های تهرانسر، دانشگاه صنعتی شریف، دروس، پارک سلامت، پارک شکوفه، دانشگاه شهید بهشتی و سوهانک به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در سایر ایستگاه ها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط «سالم» است.
اما پیش بینی می شود که در سه روز آینده جوی پایدار حاکم شود که به سبب آن افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت از جمله تهران پیش بینی می شود.