به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین؛ دلیل عمده آلودگی هوا در ایران خودروها هستند و در مرحله بعد گرد و خاک عربی. برای کنترل هر دو مورد البته تلاش هایی شده است، اما بی فایده بوده.

در سالهای گذشته در موقع آلودگی هوا، نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع انگشت اتهام به سوی یکدیگر گرفته اند و البته در این میان نه تنها آلودگی هوا کم نشد، بلکه با اجرا نشدن طرح کنترل آلودگی هوای تهران، روزهای ناپاک و ناسالم تهران چند برابر هم شد.

اما نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از پایان بررسی طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران و کلان شهرها در کمیسیون مربوطه خبر داده است.

مهرداد لاهوتی دراین باره به ایسنا گفت: فراکسیون محیط زیست مجلس نشستی را با رییس سابق سازمان محیط زیست آقای محمدزاده برگزار کرد که خروجی آن تهیه طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران و کلان شهرها بود، این طرح برای بررسی به کمیسیون های مربوطه ارجاع شد که امیدواریم به زودی در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر این طرح در نوبت رسیدگی برای قرار گرفتن در دستور صحن علنی است که شاید با استفاده از ماده ۱۰۴ آیین نامه، ۵۰ نفر از نمایندگان درخواست قرار گرفتن این طرح را با اولویت در دستور کار مجلس ارائه دهند.

به گفته او در این طرح تاکید شده است که سوخت استاندارد خودروها باید یورو۴ بوده و نیروی انتظامی حق شماره گذاری خودوروهای فاقد یورو۴ را ندارد: در حال حاضر سوخت استاندارد ما یورو۲ است، این در حالی است که طبق قانون برنامه چهارم سوخت باید استاندارد یورو۴ را اخذ می کرد، همچنین استاندارد خودروهای ما باید یورو۴ باشد که چنین چیزی نیست و استاندارد خودورها در حال حاضر یورو۲ است. جای تاسف است که استاندارد خودروهای وارداتی یورو۵ است ولی استاندارد خودروهای داخلی یورو۲ می باشد.

لاهوتی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد آلودگی تهران و کلان شهرها ناشی از آلودگی خودروهاست، گفت: زمانی عزمی جدی برای جمع آوری خودروهای فرسوده در کشور ایجاد شد اما اینکار متوقف شد، اکنون مشاهده می شود که خودروهای فرسوده ای در تهران تردد می کنند و عزمی برای جمع آوری آنها وجود ندارد. از طرف دیگر باید عزمی جدی برای ارتقای حمل و نقل عمومی وجود داشته باشد چون تا وقتی که این موضوع رخ ندهد نباید انتظار داشت که مردم از خودروهای شخصی خود استفاده نکنند.

از سوی دیگر محمد حقانی، نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره آلودگی هوای پایتخت می گوید: بسیاری از اقداماتی که می تواند در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد مانند تثبیت خاک در کشورهای همسایه که می تواند باعثکاهش ذرات معلق شود، مدیریت تولید خودروها و نظارت بر تولید سوخت استاندارد، خارج از اراده مدیریت شهری است.

او از پیش بینی بازگشت اینورژن(وارونگی دما) در هفته آینده خبر می دهد و درباره راهکارهای کاهش آلودگی هوا به فارس می گوید: جلوگیری مؤثر، بدون اغماض و مداوم از تردد خودروها و موتورسیکلت های دودزا و در کنار آن ممانعت از تردد خودروهای فاقد برگه معاینه فنی که این روزها تقریباً به دست فراموشی سپرده شده، نخستین راه حل است.

به گفته حقانی، تعویض کاتالیست خودروها به خصوص تاکسی ها که عمر آن ها به پایان رسیده، می تواند تا ۸۰ درصد از آلایندگی خودروهای سبک بکاهد: نصب فیلتر دوده(DPF) بر روی هزاران خودروی سنگین از جمله اتوبوس های ناوگان اتوبوس راننده وسایل نقلیه ناوگان خدمات شهری، سومین راه حل است که می تواند تا حد زیادی از آلایندگی خودروهای سنگین بکاهد. از رده خارج کرده هزاران مینی بوس فرسوده که بدون هیچ گونه نظارتی در شهر تهران به ویژه در محورهای حاشیه ای شهر تردد می کنند، راهکار چهارمی است که در کاهش آلودگی هوا مؤثر خواهد بود.