به گزارش ملت ایران به نقل از سایت سازمان هواشناسی، براساس آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی، امروز افزایش ابر، وزش باد و بارش باران برای شمال غرب کشور وجود دارد که از بعدازظهر امروز به تدریج با حاکم شدن جریانات سرد شمالی، بارش ها در سواحل دریای خزر آغاز می شود و به تدریج برای روز دوشنبه دامنه فعالیت آن علاوه بر سواحل دریای خزر به شمال شرق و ارتفاعات البرز هم گسترش می یابد. در این روز به تدریج از بارش باران در شمال غرب کاسته می شود و این سامانه روز سه شنبه از شمال شرق کشور خارج میشود.
شدت بارش ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه روی سواحل شمالی، استان اردبیل و خراسان شمالی است. برای مناطق سردسیر هم بارش برف پیش بینی می شود.
اما در روز یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج است و در روزهای دوشنبه و سه شنبه هم خلیج فارس طوفانی است. در روز یکشنبه و دوشنبه وقوع پدیده باد و گرد و خاک در مناطق غرب و جنوب غرب پیش بینی می شود. همچنین برای استان های واقع در شرق و جنوب شرق کشور باد و گردو خاک پیش بینی می شود.
در روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، تهران، قزوین و زنجان کاهش دما بین هوای ۷ تا ۱۵ درجه پیش بینی می شود.