ملت ایران: سردار احمدرضا رادان در گفت وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که مواضع دولتمردان جدید به خصوص شخص رئیس جمهور در زمینه طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی و حجاب و عفاف را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار کرد: چیزی که در فرمایش رئیس جمهور محترم دیدیم موضعی بود که ما را امیدوار کرد.

این فرمانده ارشد انتظامی با بیان اینکه دولت با این مواضعی که اتخاذ کرده حتماً مصوباتی را برای تسهیل در کارها فراهم می کند، تصریح کرد: این موضوع موجب می شود که دستگاه ها در امر حجاب و عفاف بهتر و روان تر عمل کنند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ادامه داد: توصیه بسیار خوبی که حکم فرهنگ سازی داشت از سوی رئیس جمهور به مردم بود آنجا که خواستار توجه بخش اندکی از جامعه به ارزش ها شدند تا نگرانی هایی را که قاطبه مردم و متدینین دارند با اصلاح رفتار خود برطرف کنند.

رادان خاطرنشان کرد: آن چیزی که از سخنان رئیس جمهور محترم برداشت شد این بود که افق های بهتری در زمینه حجاب و عفاف در جامعه و در آینده مشاهده خواهیم کرد.

جانشین فرماندهی انتظامی در ادامه و در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص نظر وی و مجموعه نیروی انتظامی نسبت به آزادسازی استفاده از فیس بوک اظهار کرد: نباید موضوعات را سیاسی کرد و من هم دوست ندارم وارد موضوعات سیاسی شوم.

رادان در همین خصوص افزود: این گونه امکانات و صفحات در فضای مجازی هم تهدید است و هم فرصت.

وی گفت: در استفاده از فیس بوک ابتدا باید شفاف سازی شود و این شفاف سازی هم باید برای همه باشد و قطعاً اگر چنین کاری انجام ندهیم حوادثی رخ خواهد داد که جبران هزینه های آن امکان پذیر نباشد.

این فرمانده انتظامی تصریح کرد: این گونه امکانات در فضای مجازی لبه تیزی هستند که اگر خوب استفاده شوند می توان فرصت باشد و البته نیاز به دستورالعمل و راهکارهایی دارد که هنوز تعریف نشده است.