به گزارش ملت ایران به نقل از مهر: صدیقه پورجعفر سرپرست امور بانوان سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از اجرای طرح نشاط و شادابی ویژه زنان متکدی تهران خبر داد و گفت: این طرح در مرکز نگهداری از زنان لویزان اجرا می شود. در این طرح از استخر، جکوزی، نمایش فیلم های طنز اجتماعی، سریالهای طنز، توزیع مجلات پرفروش خانوادگی و اجتماعی، ورزش های شاد و بازیهای جذاب و حضور مددکار و روانشناس برای ایجاد نشاط و شادابی و امید به زندگی استفاده می شود.

اجرای تئاتر توسط زنان متکدی تهران که بازیگر شده اند

وی افزود: حدود ۱۶۰ مددجو در پوشش این طرح قرار دارند و نتایج بسیار عالی و تاثیر گذار بوده است. حتی از این تعداد ۶ نفر از مددجویان با گذراندن دوره های بازیگری و علاقه ای که داشتند اکنون در حال اجرای تئاتر در فرهنگسراهای تهران هستند.

پورجعفر اجرای این برنامه ها برای پرسنل و کارکنان حوزه خدمات رفاه را لازم دانست و گفت: برای مددکاران هم برنامه داریم. به عنوان نمونه برگزاری اردوهای فصلی برای حفظ سلامت بانوان شاغل همراه با برنامه های ورزشی و تفریحی و آموزشی و مذهبی را در حال اجرا داریم.

سرپرست امور بانوان سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران تعامل بیشتر بهزیستی و سایرنهادها با شهرداری را خواستار شد و گفت: بسیاری از زنان مرکز نگهداری دغدغه فرزندان خود را دارند چرا که بیشتر فرزندان این افراد متکدی یا کودک کار هستند که باید این آسودگی خیال برای پیشرفت در بهبود روحیه زنان آسیب دیده لحاظ شود.

ورجعفر با اشاره به خروج تعدادی از زنان مرکز و اجاره کردن آپارتمان و زندگی میان اجتماع اظهار داشت: این افراد همچنان تحت حمایتهای شهرداری هستند و وارد اجتماع شده اند تا بتوانند منبع درآمد از راه درست داشته و آرام آرام به زندگی عادی بازگردند و در راه رشد و پیشرفت اجتماعی قرار گیرند.