ملت ایران: مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲ تا روز پنج شنبه ۲۴ مردادماه خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با فارس با اشاره به تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۲، گفت: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲ قرار بود امروز به پایان برسد اما با توجه به درخواست داوطلبان این مهلت تا پنج شنبه ۲۴ مردادماه تمدید شد. به گفته وی داوطلبان می توانند پس از دریافت دفترچه راهنما و مطالعه آن نسبت به انتخاب حداکثر ۱۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل های مورد علاقه خود از گروه های آزمایشی مجاز به ترتیب تقدم علاقه اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: نظر به اینکه هر داوطلب باید رشته دانشگاهی خود را بر اساس علایق، توانمندی ها، شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و همچنین خصوصیات خلقی، روانی و ویژگی های شخصیتی خود انتخاب کند لذا در این رابطه سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه نرم افزار راهنمای انتخاب رشته اقدام کرده است. به گفته وی، نرم افزار راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی با استفاده از اطلاعات علمی داوطلبان در آزمون سراسری سال ۹۲ و اطلاعات کدرشته محل های سال ۹۱ داوطلبان مشابه و با رعایت نهایی ضوابط و شرایط رشته هایی که شانس قبولی در آنها بیشتر است اقدام به انتخاب رشته می کند.