به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین؛ آنطور که سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است، در سه روز آینده در شمال غرب و جنوب شرق کشور باران می بارد.

عبدالرضا امیدوار شهری مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی در این باره گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در سواحل دریای خزر و در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق و جنوب شرق رشد ابر، وزش باد، رگبار موقتی باران، گاهی همراه با رعد برق پیش بینی می شود.

البته اهالی شرق کشور باید منتظر باد و گرد و خاک شدید باشند. گویا بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شروع شده است. امیدوار شهری در این باره گفت: پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک است که موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد شد

از سوی دیگر گرد و خاک از عراق هم وارد کشور می شود. به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی با افزایش باد در کشور عراق پدیده گرد و خاک رقیق در برخی مناطق جنوب غرب در این مدت ادامه خواهد داشت.

اما سواحل جنوبی و شمالی(خلیج فارس، دریای خزر و دریای عمان) آرام نیستند.

سازمان هواشناسی هم برای تهران هم آسمانی ابری، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده پیش بینی کرده است.

به گفته امیدوار شهری بیشنه و کمینه دمای پایتخت با یک درجه افزایش نسبت به امروز به ترتیب برابر ۳۸ و ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.