به گزارش ملت ایران به نقل از تسنیم: رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در ایران، از هر ۳۵ نفر ۱ نفر مبتلا به بیماری هپاتیت است گفت: ۱.۵ تا دو میلیون نفر در ایران به بیماری هپاتیت مبتلا بوده که کمتر از ۳۰۰ نفر آنان مبتلا به هپاتیت C هستند.

کامران باقری لنکرانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه شیوع بیماری هپاتیت B در استان فارس در مقایسه با استان های دیگر کمتر بوده و پیش بینی می شود که در استان فارس در حدود ۵۰ هزار نفر به این بیماری مزمن مبتلا باشند.

وی با اشاره به پوشش واکسیناسون این نوع بیماری افزود: خوشبختانه در ایران از اوایل دهه ۷۰ پوشش واکسن این بیماری از نوزادان آغاز و امروزه شاهد هستیم بیش از ۹۰ درصد مردم از پوشش این واکسن بهره مند هستند و این در حالی است که در آمریکا کمتر از ۷۰ درصد شهروندان از پوشش این واکسن برخوردار هستند.

باقری لنکرانی در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از راه های انتقال این بیماری انجام عمل تاتو و موارد زیبایی است که کمتر به آن توجه می شود و نیاز است با اطلاع رسانی بیشتر افراد را در جریان این امر بگذارند زیرا حجامت های غیراصولی و تاتو و موارد دیگر که از راههای انتقال این نوع بیماری و عفونت آن است پرهیز شود.