ملت ایران: علیرضا محمودی با بیان اینکه زنان باردار هنگام سفر با وسیله ای مثل قطار یا اتوبوس که معمولا سفر آنها چندین ساعت طول می کشید باید پیش بینی ها و مراقب های لازم را انجام دهند، اظهار کرد: معمولا در این وسایل درد زایمان بسیار سخت تر است زیرا امکانات لازم برای به دنیا آوردن بچه به خصوص در هنگام حرکت قطار در مسیرهای کوهستانی و بین راهی وجود ندارد.

وی افزود: روز گذشته یک مورد درد زایمان مسافر قطار تهران - اندیمشک به مرکز فوریت های پزشکی اندیمشک گزارش شد که همکاران ما به سرعت خود را به یکی از ایستگاه های قطار رسانده و به یک مورد درد شدید زایمان یکی از مسافران رسیدگی کردند که این امر در نهایت منجر به تولد یک نوزاد در این ایستگاه شد.

محمودی عنوان کرد: به دنبال تماس با مرکز فوریت های پزشکی، قطار مسافربری تهران – اندیمشک در ایستگاه مازو از توابع بخش الوار گرمسیری اندیمشک متوقف شد و مادر و نوزاد به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی اندیمشک عنوان کرد: خوشبختانه بعد از این ماموریت سنگین، حال مادر و نوزاد که دختر است هر دو خوب گزارش شده و در بیمارستان اندیمشک تحت مراقبت قرار گرفتند.

محمودی تصریح کرد: با کمک چند بانو که تا حدودی به امر زایمان آشنایی داشتند و نیز کمک گرفتن از یک ماما از طریق تلفن، زایمان این زن جوان با موفقیت انجام شد. همچنین عمل زایمان نوزاد دختر این مادر جوان نزدیک به ۴۵ دقیقه به طول انجامید.